SP 2022., skupina H, 2. kolo, 28.11.2022, 20:00 h, Lusail Stadium, Al Daayen
Suci: Alireza Faghani, Mohammadreza Mansouri, Mohammadreza Abolfazli (Iran)
2:0(0:0) Urugvaj
Urugvaj

Raspoloženi Bruno Fernandes odveo Portugal u nokaut fazu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 28.11.2022.

Portugal je tražio pobjedu koja mu je osiguravala prolazak dalje u nokaut fazu, ali pobjedu je tražio i Urugvaj koji bi s tim bodovima olakšao si posao u zadnjem kolu.

Raphael Guerreiro
42'
15
Rafael Leao
69'
26
Goncalo Ramos
82'
16
Vitinha
82'
6
Joao Palhinha
82'
Giorgian De Arrascaeta
62'
8
Facundo Pellistri
62'
18
Maximiliano Gomez
73'
9
Luis Suarez
73'
17
Matias Vina
86'
Trener
Diego Alonso

Portugalci su slavili s 2:0 i osigurali su nastup u nokaut fazi. U zadnjem kolu potreban mu je bod za osiguravanje prvog mjesta, igrat će protiv Južne Koreje.

Urugvaj još nije bez šanse, mora u zadnjem kolu slaviti protiv Gane, ali istovremeno Južna Koreja ne smije slaviti protiv Portugala. Ako pobjedu upišu i jedni i drugi, Urugvaj mora slaviti s dva gola razlike više.

U prvom poluvremenu tek jedna dobra akcija i to solo prodor Bentancura koji je uzeo loptu na svojoj polovici i sjurio se prema golu, prošao kroz obranu, došao pred vratara i tek tu zapeo.

U drugom dijelu Portugal je stigao do vodstva u 54. minuti. Bruno Fernandes ubacio je loptu u kazneni prostor, Cristiano Ronaldo je bio u skoku, ali nihje dohvatio loptu, no ona je svejedno završila u mreži.

Urugvaj se probudio u zadnjih 15 minuta. Prvo je Maxi Gomez pogodio vratnicu snažnim udarcem izvana, Suarez i De Arrascaeta također nisu bili uspješni.

U završnici susret Fernandes je povisio na 2:0 iz kaznenog udarca, Fernandes je imao još nekoliko situacija do kraja, no ostalo je 4:1.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...