SP 2022., nokaut faza, Osmina finala, 03.12.2022, 20:00 h, Ahmed bin Ali Stadium, Al Rayyan

Branimir Korać • subota, 03.12.2022.

Imamo prvi par četvrtfinala Svjetskog prvenstva, a u njemu se sastaju Nizozemska i Argentina. Nakon što su Nizozemci s 3:1 izbacili Amerikance, Argentina je s 2:1 eliminirala Australce...

Lisandro Martinez
50'
22
Lautaro Martinez
72'
3
Nicolas Tagliafico
72'
14
Exequiel Palacios
80'
4
Gonzalo Montiel
80'
Ajdin Hrustić
58'
23
Craig Goodwin
58'
5
Fran Karačić
73'
9
Jamie McLaren
73'
21
Garang Kuol
73'
Trener
Graham Arnold

Očekivala se pobjeda Argentine lakše nego što je to bio slučaj. Australija se čvrsto branila, no ipak je primila dva gola i nakon toga morala koliko toliko se otvoriti. Naravno, to je stvorilo puno prostora Argentini koja je promašivala velike prilike i na kraju skoro ostala bez pobjede.

Prvo poluvrijeme bilo je jako loše, praktički do 35. minute nije bilo udaraca na gol, vrlo oprezno s obje strane, Australija zatvorena, a Argentina bez rizika.

Onda u 35. minuti napokon se nešto dogodilo. Mac Allister je gurnuo loptu u 16 metara, ona dolazi do Otamendija koji ju je samo primirio za Messija, a on pronalazi put do mreže s 11-12 metara iskosa.

Bio je to ujedno prvi Messijev pogodak u nokaut fazi svjetskih prvenstava u karijeri i deveti ukupno na svjetskim prvenstvima.

Do kraja prvog dijela nije bilo nekih posebnih uzbuđenja, ali zato u nastavku pregršt svega.

U 57. minuti Argentina je povećala prednost. De Paul je pritisnuo Ryana u 16 metara, vratar Australije krenuo je u dribling, nije to napravio najbolje, loptu je uzeo Julian Alvarez i poslao je u mrežu za 2:0.

Australija se uz veliku dozu sreće vratila u utakmicu. U jednom od rijetkih napada Australije, lopta se odbila do Goodwina koji je opalio s više od 20 metara, lopta nije išla u okvir gola, ali pogodila je Fernandeza, promijenila smjer i završila u mreži.

Bio je to znak i Argentini da bude aktivnija, Messi je bio vrlo raspoložen, kreirao je nekoliko prilika, pokušavao, ali do novog gola Argentina nije došla.

Australija je kreirala dvije velike prijetnje preko Behicha kada je projurio kroz obranu te na kraju preko mladog Kuola koji je bio sam pred Martinezom koji brani njegov pokušaj u 97. minuti.

Argentina tako bilježi pobjedu 2:1 i ide u četvrtfinale.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...