Kawhi se vratio šutom za pobjedu, Zubac solidan, Šariću uvjerljiv poraz

Branimir Korać • utorak, 06.12.2022.

Noćas su u NBA ligi u akciji bili Ivica Zubac i Dario Šarić. Zubac je s Clippersima stigao do pobjede, a Šarić sa Sunsima upisao je poraz...

Los Angeles Clippersi odnijeli su pobjedu s gostovanja kod Hornetsa koji su svladani sa 119:117. Clippersi su do pobjede došli preokretom u zadnjoj dionici nakon što su jako loše otvorili drugo poluvrijeme i tu dopustili Hornetsima prelazak u vodstvo.

Pobjedu Clippersima donio je Kawhi Leonard koji je u završnici prvo poravnao na 117:117, a onda i u zadnje dvije sekunde uspio pogoditi za pobjedu.

Osim Leonarda, vratio se i Paul George i odmah su Clippersi dobili dodatnu kvalitetu na obje strane parketa i odnijeli pobjedu.

Paul George susret je završio s 19 poena i sedam asistencija, a Kawhi Leonard dodao je 16 poena i šest skokova. Ivica Zubac za 29 minuta ubacio je devet poena (3/4 za dva, 3/5 slobodna) uz osam skokova.

Kod Hornetsa Kelly Oubre upisao je 28 poena i sedam skokova, PJ Washington 26 poena, a Terry Rozier 22 poena uz osam asistencija.

Vrlo uvjerljivu pobjedu upisali su Dallas Mavericksi koji su visoko slavili protiv Phoenix Sunsa sa 130:111. Mavsi su sve riješili već u prvom poluvremenu gdje su stvorili vrlo visoku razliku i do kraja susreta nisu imali problema u čuvanju iste.

Dallas je na odmoru već vodio 67:41 i u drugom dijelu nije imao problema u očuvanju visoke prednosti.

Dario Šarić ovaj put nije bio u startnoj petorci, a s klupe je dobio 16 minuta te upisao tri poena (1/4 za dva, 0/1 za tri, 1/2 slobodna) uz šest uhvaćenih skokova.

Luka Dončić predvodio je Dallas s 33 poena i osam dodavanja, a Spencer Dinwiddie je dodao 21 poen. Kod poraženih Deandre Ayton upisao je 20 poena uz osam skokova, a Cameron Payne 14 poena uz deset asistencija.