SP 2022., nokaut faza, Četvrtfinale, 10.12.2022, 16:00 h, Al Thumama Stadium, Doha
Suci: Facundo Tello, Ezequiel Brailovsky, Gabriel Chade (Argentina)
Maroko
Maroko
Youssef En-Nesyri 42'
1:0(1:0) Portugal
Portugal

Maroko za povijest: Prva afrička reprezentacija koja je dohvatila polufinale na SP-ima!

Branimir Korać • subota, 10.12.2022.

Maroko ide dalje! Upisao je još jednu pobjedu i izborio je prolaz u polufinale Svjetskog prvenstva! U četvrtfinalu je bio bolji od Portugala s 1:0...

Achraf Dari
57'
21
Walid Cheddira
65'
24
Badr Benoun
65'

Zakaria Aboukhlal
81'
26
Yahya Jabrane
81'
Joao Cancelo
52'
7
Cristiano Ronaldo
52'
16
Vitinha
69'
15
Rafael Leao
69'
21
Ricardo Horta
79'
Trener
Fernando Santos

Maroko je prošao u polufinale Svjetskog prvenstva! Ako je morao birati dvije vrhunske reprezentacije protiv kojih bi igrao u nokaut fazi, Portugal i Španjolska su sasvim dobar izbor za Marokance s obzirom na način igre.

Od početka susreta bilo je jasno kako će otprilike izgledati ovaj dvoboj. Posve očekivano, Maroko je vrebao na kontru i tražio pogrešku Portugala koji je imao više loptu u nogama, stvorio više prilike, ali Bounou na golu i loš dan portugalskih napadača zaslužni su za čistu mrežu Maroka.

Nakon nekoliko promašaja na obje strane, u 42. minuti Maroko dolazi do vodstva i to nakon velike pogreške Portugalaca.

Što se dogodilo? Ubačena je lopta s lijeve strane, išla je prema Rubenu Diasu koji nije bio u skoku dovoljno čvrsti, na loptu je išao i vratar Diogo Costa, ali on je kasnio dok je najviši, najodlučniji i s najboljim tajmingom bio En-Nesyri koji dolazi do lopte i glavom je šalje u praznu mrežu.

Veliko slavlje Maroka i važan pogodak svega nekoliko minuta prije odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu Fernando Santos ubacio je Cristiana Ronalda, ali nije to nešto posebno promijenilo.

Najopasniji kod Portugala bili su Bruno Fernandes i Joao Felix, Bruno je jednom zatresao gredu i još jednom opasno pucao preko gola. S druge strane Felix je sjajno pucao, Bono još ljepše obranio, imao je još neke šanse, ali nije zabio.

Zadnju priliku na susretu imao je Pepe koji je glavom pucao s peterca u zadnjoj minuti, ali malo pokraj gola.

Maroko je tako prva afrička reprezentacija u povijesti koja je prošla u polufinale. Tamo ga čeka dosad najteži posao.