SP 2022., nokaut faza, Za 3. mjesto, 17.12.2022, 16:00 h, Khalifa International Stadium, Doha
Maroko

HRVATSKA JE OSVOJILA BRONCU NA SVJETSKOM PRVENSTVU U KATARU!!!!!

Branimir Korać • subota, 17.12.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru! U susretu za treće mjesto slavila je protiv Maroka 2:1 golovima Joška Gvardiola i Mislava Oršića!

Ilias Chair
46'
8
Azzedine Ounahi
55'
24
Badr Benoun
64'
10
Anass Zaroury
64'
15
Selim Amallah
67'
Trener
Walid Regragui

Bilo je vrlo važno vidjeti kako će reprezentacije ući u utakmicu i pokazati koliko su u ovoj utakmicu i tu je Hrvatska odmah pokazala kako je u boljem stanju.

Nakon dosta nespretnih reakcija Marokanaca u početku, ukazala se i prilika. U sedmoj minuti Majer je odlično ubacio u kazneni prostor, Perišić je glavom prebacio u sredinu gdje je Gvardiol u padu krasno pogodio za 1:0.

Odmah Marokanci uzvraćaju. Ubačaj iz prekida dvije minute kasnije, loptu je odbio Majer, ona dolazi na peterac gdje je zaboravljen Dari i iz blizine pogađa za 1:1.

Hrvatska se brzo konsolidirala, bila je bolji protivnik i nastavila je tražiti pogotke i novo vodstvo.

Pokušavali su Mislav Oršić, Josip Stanišić, Andrej Kramarić, Luka Modrić, Marko Livaja, Hrvatska je bila puno bolja, igrala jako dobro poluvrijeme i u završnici je stigla nagrada.

U 42. minuti Hrvatska ponovno vodi! Dugo se plela mreža oko 16 metara Maroka, u konačnici je Livaja gurnuo na lijevu stranu za Oršića koji fantastično lagano prebacuje Bounoua i od vratnice šalje loptu u mrežu! Krasan pogodak!

Embed from Getty Images

Hrvatska je zasluženo odnijela prednost na odmor i nastavila i u drugom poluvremenu u pravom ritmu.

Odmah je zaprijetila Hrvatska preko raspoloženog Oršića pa je i Livaja prijetio, no ostalo je 2:1.

Nakon sat vremena igre travnjak je zbog ozljede morao napustiti Andrej Kramarić koji je u suzama izašao van iz igre i tu su Marokanci pokazali prvu nervozu.

Nisu željeli izbaciti loptu iz igre iako je Kramarić dugo ležao na travi. Kasnije se ušlo u marokanske vode s puno prigovaranja, naguravanja, sudac se pogubio pa nije dosudio čisti kazneni udarac za Hrvatsku kada je sapleten namjerno Joško Gvardiol.

Do kraja susreta Hrvatska je izdržala i nije primila pogodak iako je bilo opasnih situacija kada su Marokanci na kraju krenuli na sve ili ništa.

Hrvatska je treća na svijetu, bolja je bila od Maroka i još jednom je odradila fantastično Prvenstvo iznad svih očekivanja.