Favoriti opravdali očekivanja, vrlo dobar nastup Brankovića

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.12.2022.

U tri susreta 12. kola regionalne ABA lige nije bilo iznenađenja. Favoriti su upisali pobjede, a vrijedi izdvojiti i dobar nastup Danka Brankovića u porazu Mege...

Crvenoj zvezdi jedini poraz iz ove abaligaške sezone i dalje je onaj protiv Zadra. Jučer je u sklopu 12. kola bez većih problema svladala Borac iz Čačka rezultatom 86:57.

Bila je to ujedno i prva utakmica Facunda Campazza koji se predstavio pred šest tisuća navijača, a susret je zaključio s 11 poena i pet asistencija. Zvezda je susret prelomila u trećoj četvrtini kada je serijom 15:0 otišla na nedostižnih 19 poena viška (63:44).

Ognjen Dobrić predvodio je domaću momčad s 15 poena.Najefikasniji kod gostiju bio je Nathan Hale sa 17 koševa.

Do druge pobjede zaredom stigla je Budućnost koja je na domaćem parketu svladala Megu Basket. Crnogorička momčad sada je na omjeru 8-4, dok gosti godinu završavaju s tri pobjede i devet poraza.

Na početku susreta Mega je kratko bila u prednosti, ali kada je Budućnost preuzela kontrolu nad rezultatom, više je nije ispustila. Drugo poluvrijeme otvorila je s 11 uzastopnih poena i tako odvela utakmicu u mirne vode do konačnih 79:66.

Aleksandar Lazić predvodio je svoju momčad do slavlja s 18 ubačaja.

Kod Mege vrijedi izdvojiti i nastup Danka Brankovića koji je bio drugi strijelac momčadi s 14 poena (6/8 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 2/3), četiri skoka i jednom asistencijom za 30 i pol minuta na parketu. Matej Rudan za 21 minutu dodao je sedam koševa (2/2 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i pet skokova.

Vrlo važnu pobjedu u gostima upisao je Partizan koji je slavio kod Igokee sa 96:85. Crno-bijeli vodili su kroz cijelu utakmicu, ali u završnici susreta ipak su morali biti jako oprezni. James Nunnally zabio je tricu za osam poena viška (91:83) nešto više od minutu prije kraja i tako potvrdio nove bodove za goste.

Nunnally je kod pobjedničke momčadi ubacio 18 koševa, a isto toliko dodao je i Kevin Punter. Najbolji je kod Igokee bio Bryant Crawford s 26 poena.