Premier liga, 17. kolo, 26.12.2022, 18:30 h
Aston Villa 1:3 Liverpool
Liverpool

Prvi poraz Emeryja na klupi Aston Ville, Liverpool nastavio pobjednički niz

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.12.2022.

Aston Villa je u 17. kolu Premier lige ugostila Liverpool i upisala je poraz 3:1 što je prvi poraz Unaija Emeryja na klupi Ville otkako ju je preuzeo...

Liverpool je nastavio s pobjedama u Premier ligi i nakon prvenstvene stanke. Uoči početka Svjetskog prvenstva Redsi su imali dvije vezane pobjede i bilo je vrlo važno da u tom ritmu nastavke i u Birminghamu i uspjeli su.

U zanimljivom dvoboju slavili su s 3:1 i tako povezali tri pobjede te se približili četvrtoplasiranom Tottenhamu na pet bodova zaostatka s utakmicom manje.

Redsi su trenutno šesti i pod svaku cijenu žele napredovati u poretku jer ih zanima samo Liga prvaka, a do nje mogu tek s jedne od prve četiri pozicije. Ispred njih još je i Manchester United na petom mjestu s bodom više i utakmicom manje što će se promijeniti kada United odigra svoj dvoboj protiv Nottingham Foresta.

U gostima kod Aston Ville Liverpool je vrlo rano došao do vodstva, već u petoj minuti Mohamed Salah poslao je loptu u mrežu Robina Olsena koji je došao na gol umjesto Emiliana Martineza koji još slavi titulu svjetskog prvaka.

U završnici prvog dijela Liverpool je došao i do drugog gola, a ovaj put strijelac je bio nizozemski stoper Virgil van Dijk.

Nakon povratka s odmora Aston Villa je izgledala opasnije i u 59. minuti došla je do zasluženog smanjenja preko Ollieja Watkinsa, nakon toga uslijedio je pritisak, pokušavali su domaćini doći do poravnanja, ali nisu uspjeli.

Embed from Getty Images

U 81. minuti, svega dvije minute nakon ulaska u igru, mladi Stefan Bajčetić postiže svoj prvijenac u dresu Liverpoola i postavlja konačnih 3:1.

Liverpool je tako dobro krenuo u nastavak sezone i pokušat će zaključiti godinu novom pobjedom, na svom travnjaku protiv Leicestera, za više optimizma na ulasku u 2023.