Netsi nižu pobjede, Durant prestigao Duncana, Pelicansi drže korak za Nuggetsima

Petar Jenjić • utorak, 27.12.2022.

Noćas je u NBA ligi odigrano još šest utakmica iz kojih posebno vrijedi izdvojiti novu, devetu uzastopnu pobjedu Brooklyn Netsa, kao i Kevina Duranta koji je prestigao Tima Duncana na vječnoj ljestvici strijelaca...

Brooklyne Netsi nastavljaju nizati pobjede, a noćas su slavili na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa sa 125:117. To im je bilo deveto uzastopno, a ukupno 13. u zadnjih 14. utakmica.

Netsi su vodili i 19 razlike u posljednjoj četvrtini, Cleveland se spustio na samo minus četiri (121:117), ali više od toga ipak nije išlo.

Kevin Durant sa svoja 32 poena prestigao je Tima Duncana na 15. mjestu ukupne liste strijelaca. Isti broj poena noćas je postigao i Kyrie Irving.

Clevelandu nije bila dovoljna niti sjajna utakmica Dariusa Garlanda koji je ubacio 46 koševa i dodao osam asistencija.

Do treće uzastopne pobjede stigli su New Orleans Pelicansi koji na Zapadu čvrsto drže korak s Denver Nuggetsima. Noćas su slavili na domaćem parketu protiv Indiana Pacersa rezultatom 113:93.

Nakon zaostatka 18:9 u prvoj dionici, Pelicansi su napravili seriju 13:0 i ostavili protivnika bez poena zadnjih pet i pol minuta. U drugoj dionici napravili su seriju od 15:0 i prednost sačuvali do kraja.

Naji Marshall predvodio je Pelicanse s 22 poena i šest skokova, dok je Jonas Valančiunas dodao 20 koševa, 12 skokova i pet dodavanja.

Kod Pacersa nitko nije zabio više od 15 poena, a to je pošlo za rukom Bennedictu Mathurinu.

San Antonio Spursi izvukli su pobjedu protiv Utah Jazza sa 126:122. Utakmica je kasnila 40 minuta zbog potencijalne sigurnosne prijetnje, no nitko nije morao biti evakuiran. Spursima je to bila ukupno 700. pobjeda u AT&T centru u koji su preselili 2002. godine.

Spursi su na ulasku u posljednju dionicu vodili s 14 razlike (96:82), ali gosti se u završnici uspijevaju primaknuti na jedan posjed zaostatka (123:120). Ipak, ubačaj Trea Jonesa riješio je sve dileme.

Devin Vassell bio je najbolji u pobjedničkoj ekipi s 24 poena, šest skokova i osam asistencija, a Keldon Johnson dodao je 21 poen.

Ni double-double Laurija Markkanena nije pomogao Utahi. Finac je susret zaključio s 32 poena i 12 skokova.

Charlotte Hornetsi još od 2008. godine nisu pobijedili u Portlandu, a taj niz poraza nastavio se i noćas. Trail Blazersi slavili su sa 124:113. Zaostatak iz prvog poluvremena Portland okreće u trećoj četvrtini koju je dobio s 40:28, a prednost završnim minutama uspijeva sačuvati bez većih poteškoća.

Jerami Grant s 32 poena i deset skokova predvodio je Trail Blazerse, dok je Jusuf Nurkić dodao 28 poena, 15 skokova i šest asistencija.

LaMello Ball bio je najučinkovitiji kod Hornetsa s 27 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

NBA:
Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 117:125
Miami Heat - Minnesota Timberwolves 113:110 (Strus 19p / Edwards 29p, 6sk, 7as)
Chicago Bulls - Houston Rockets 118:133 (DeRozan 31p, 9as / Porter Jr. 36p, 7sk, 9as)
New Orleans Pelicans - Indiana Pacers 113:93
San Antonio Spurs - Utah Jazz 126:122
Portland Trail Blazers - Charlotte Hornets 124:113