Premier liga, 17. kolo, 28.12.2022, 21:00 h
Leeds United 1:3 Manchester City
Manchester City

Haaland piše nove rekorde: Povratak u rodni grad okrunio s dva gola

Petar Jenjić • srijeda, 28.12.2022.

Erling Haaland vratio se u rodni Leeds u velikom stilu i s dva gola pomogao Manchester Cityju doći do pobjede od 3:1...

Erling Haaland rodio se u Leedsu prije 22 godine, dok mu je otac igrao za istoimeni klub. Norvežanin se u dresu Manchester Cityja vratio na Elland Road u važnoj ulozi i pomogao svojoj momčadi doći do pobjede.

City je u konačnici slavio s 3:1. U vodstvo je došao krajem prvog poluvremena, a Haaland je dvama pogocima u nastavku riješio pitanje pobjednika. Leeds je uspio samo ublažiti poraz.

Već na samom početku veliku je priliku propustio napadač Cityja, pretrčao je Coopera, ali Meslier je instiktivno uspio obraniti.

Ni vrijeme nije služilo igrače. City igra karakteristično i uz veći posjed kruži s jedne na drugu stranu tražeći rupe u igri Leedsa. Tako je u 31. minuti De Bruyne proigrao Haalanda, ali vratar Leedsa njegov je niski šut odbio koljenima.

Odmah nakon što je Grealish promašio veliku šansu, City je uspio povesti. Igrala se prva minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Rodri pospremio odbijanac u mrežu.

Šest minuta po ulasku u drugi dio, City dolazi do drugog gola. Tko drugi nego Haaland. Norvežanin je jednostavnim tap inom uspješno skrenuo loptu u gol.

U svom 14. nastupu u Premiershipu stigao je do 19. gola čime je prešao učinak svog oca Alfijea Haalanda koji je zabio 18 pogodaka u 181 nastupu igrajući redom za Nottingham Forest, Leeds United i Manchester City.

Nije se dugo čekalo na njegov drugi pogodak koji je stigao u 64. minuti. Nijedan igrač u povijesti Premiershipa nije uspio zabiti prvih 20 golova u samo 14 nastupa. Prvi sljedeći je Kevin Phillips kojem je bila potrebna 21 utakmica.

Leeds je uspio smanjiti 15 minuta prije kraja. Sam Greenwood ubacio je iz kornera, a Pascal Struijk lijepo poentirao glavom.

Probudio se domaćin, ali prekasno. I jedna i druga momčad imale su svoje prilike do kraja, ali rezultat se više nije promijenio.