Zahuktava se Ligue 1: PSG bez Messija i Neymara pao kod Lensa

Petar Jenjić • nedjelja, 01.01.2023.

Odigrane su još dvije utakmice 17. kola francuske Ligue 1. U susretu kola Lens je na domaćem terenu svladao PSG i tako mu se približio na četiri boda minusa...

Bez Messija i Neymara, ali sa sedam bodova prednosti na tablici, PSG se uputio na gostovanje kod Lensa. Međutim, drugoplasirana momčad slavila je s 3:1, nanijela Parižanima prvi prvenstveni poraz sezone i barem malo zahuktala borbu za prvaka.

Već u petoj minuti domaći navijači proslavili su gol. Nakon jednog ubačaja Donnarumma nije uspio odbiti loptu kako treba. Ona se odbila do Frankowskog koji je s pet metara šalje u gol.

Međutim, veselje je kratko trajalo jer su Parižani poravnali tri minute kasnije. Ekitike je došao do posjeda ispred domaćeg vratara u petercu i upisao se u strijelce.

Rezultat se opet promijenio u 28. minuti kada je Fofana poslao sjajnu dugačku loptu za Opendu koji izbacuje jednog braniča, a zatim matira vratara vodeće momčadi lige.

Već na samom početku nastavka, novi šok za PSG. Lens je iskoristio poigravanje protivničke obrane i ukrao loptu, Openda je petom proigrao Claude-Mauricea koji zabija novi gol svoje momčadi. Time je zapečatio sudbinu svojih protivnika.

U utakmici ranijeg termina Lyon definitivno nije očekivao poraz kod kuće od Clermonta, ali se taj ipak dogodio. Gosti su do šeste pobjede sezone stigli rezultatom 1:0 te se približili današnjem protivniku na dva boda zaostatka.

Jedini pogodak na utakmici stigao je u 87. minuti kada je precizan s 11 metara bio Muhammed Cham.