Igor Tudor niže pobjede, pao i Montpellier

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.01.2023.

Marseille je pod vodstvom Igora Tudora stigao do nove pobjede, četvrte u nizu. Večeras je slavio na gostovanju kod Montpelliera...

Marseille kojeg vodi Igor Tudor slavio je na gostovanju kod Montpelliera s 2:1, u sklopu 17. kola Ligue 1, te tako upisao četvrtu pobjedu zaredom.

Tudorova momčad čvrsto drži treće mjesto s 36 bodova, četiri manje od Lensa i osam manje od PSG-a. S druge strane, Montpellier je na 14. mjestu.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a onda je u razmaku od 15 minuta Marseille zabio dva gola. Prvo je poentirao Nuno Tavares u 47. minuti, a onda je nesretno loptu u vlastiti gol skrenuo Maxime Esteve.

Gosti su držali rezultat pod kontrolom sve do završnih minuta kada je prvo Tavares dobio izravan crveni karton, a onda i Teji Savanier smanjio iz penala. Međutim, uspio je sačuvati sva tri boda.

Bez Ante Palaverse u sastavu nogometaši Troyesa u golijadi su stigli do pobjede na gostovanju kod Strasbourga. Slavili su s 3:2.

Već nakon prvih 20 minuta gosti su imali dva pogotka prednosti, a strijelci su bili Renaurd Ripart i Rony Lopes. U 41. minuti Strasbourg je smanjio preko Habiboua Dialloa.

Igrala se 54. minuta kada je domaćin poravnao rezultat na 2:2, zabio je Ismael Doukoure. Četvrtu pobjedu Troyesa ove sezone osigurao je Xavier Chavalerin u 78. minuti.

Susret Lillea i Remisa završio je bez pobjednika 1:1. Nakon prvog poluvremena Lille je bio u vodstvu pogotkom Jonathana Davida, da bi bio Reimsu donio Jens Cajuste u 79. minuti.