Đoković spasio meč loptu i nakon tri sata borbe uzeo titulu

Petar Jenjić • nedjelja, 08.01.2023.

Novak Đoković pobjednik je ATP turnira u Adelaideu gdje je u finalu u tri seta svladao Amerikanca Sebastiana Kordu...

Nakon više od tri sata borbe u tri dugačka seta, Novak Đoković slavio je protiv mladog Amerikanca Sebastiana Korde i uzeo titulu u Adelaideu.

Najbolji srpski tenisač slavio je sa 6:7, 7:6, 6:4 pri čemu je spasio i jednu meč loptu protivnika koji u svom petom finalu nije uspio doći do druge titule.

Đokoviću je to prva titula na ovom turniru, a ukupno 92. u karijeri čime se izjednačio po učinku s Rafaelom Nadalom. Time je potvrdio dobru formu i ulogu favorita na Australian Openu.

Korda je dobio prvi set s 10:8 u tie-breaku, a u drugom kod vodstva 6:5 imao i jednu meč loptu. Međutim, Đoković je to uspio spasiti, okrenuti i doći do pobjede.