SP 2023., skupina A, 2. kolo, 14.01.2023, 20:30 h
Španjolska 34:26 Čile
Čile

Španjolska u drugom poluvremenu dovršila posao protiv borbenog Čilea

Branimir Korać • subota, 14.01.2023.

Španjolska je upisala i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. U prvom kolu pala je Crna Gora, a u drugom Čile i to zahvaljujući boljem drugom poluvremenu Španjolske...

Španjolci nisu dopustili iznenađenje niti u drugom kolu Svjetskog prvenstva. U prvom kolu bila je bolja od Crne Gore, a u drugom bolja od Čilea, no ostaje dojam u oba susreta da Španjolci imaju još puno rezerve.

Čile je krenuo dramatičnim porazom od Irana i bez obzira na taj ishod u susret protiv Španjolske ušao je dosta solidno, borio se, no u drugom dijelu ipak je do izražaja došla kvaliteta, ali i širina Španjolaca.

Španjolci su solidno krenuli u utakmicu i poveli 11:6, međutim uslijedilo je razdoblje igre na koje ne mogu biti ponosni. Čile se razigrao i napravio je seriju 7:3 te došao na mali zaostatak 14:13.

Na odmoru je bilo ipak plus tri za Španjolsku koja je u drugom poluvremenu u nekoliko navrata došla na samo dva gola prednosti, međutim kako je vrijeme odmicao, Čileanci su sve teže držali korak i u konačnici su poraženi 34:26.

Najbolji kod Španjolske bili su Alex Dujšebaev sa šest golova te s po pet Ferran Sole i Daniel Fernandez.

Kod Čilea Erwin Feuchtmann postigao je osam golova.