Serie A, 18. kolo, 15.01.2023, 18:00 h
Atalanta
Atalanta 8:2 Salernitana

Deset golova u Bergamu: Pašalićeva Atalanta potpuno pregazila Bradarićevu Salernitanu

Petar Jenjić • nedjelja, 15.01.2023.

U susretu 18. kola talijanske Serie A do visoke je pobjede pred domaćim navijačima stigla Atalanta protiv Salernitane s visokih 8:2...

Susret 18. kola Serie A donio je i hrvatski dvoboj, onaj između Marija Pašalića iz Atalante i Domagoja Bradarića iz Salernitane.

Utakmica nije ponudila preveliku napetost, s obzirom na to da je domaćin potpuno pregazio Salernitatnu te tako stigao do okrugle desete pobjede sezone.

Već nakon prvog poluvremena utakmica je bila odlučena jer je Atalanta imala visokih 5:1. Strijelci su bili Jeremie Boga, Ademola Lookman, Giorgio Scalvini, Teun Koopmeiners i Rasmus Hojlund, dok je za goste zabio Boulaye Dia.

Atalanta je tako po prvi put od 1941. godine zabila pet golova u jednom poluvremenu, dok je Salernitana po prvi put u povijesti najvišeg ranga primila pet golova u prvih 45 minuta.

Golijada se nastavila i u drugom poluvremenu. Na 6:1 povisio je svojim drugim golom Lookman u 54. minuti, a dvije minute kasnije smanjio je Hans Nicolussi Caviglia.

Atalanta se nije tu zaustavila jer su se u strijelce upisali i Ederson i Nadir Zortea.

Mario Pašalić nije ulazio u igru kod Atalante, dok je Domagoj Bradarić odigrao cijelu utakmicu za goste.