Dinamo iskoristio Cibonin manjak odmora, Furnir slavio u Sinju

Petar Jenjić • nedjelja, 15.01.2023.

Odigrane su četiri utakmice 15. kola HT Premijer lige iz kojih izdvajamo novu pobjedu Šibenke te pobjedu Dinama protiv Cibone...

Do osme pobjede sezone stigao je Furnir koji je u Sinju slavio rezultatom 84:76. Susret su gosti prelomili u posljednjoj četvrtini, iako se nisu uspjeli do kraja potpuno odlijepiti.

Odlični Taveion Hollingsworth s 29 poena i devet skokova predvodio je Furnir, Matej Bošnjak dodao je 21 koš.

Imran Polutak sa 17 koševa i osam skokova predvodio je Alkar.

Samo dan nakon utakmice u ABA ligi, Cibona je morala igrati novu. Protivnik je bio Dinamo Zagreb koji je iskoristio umor Vukova te stigao do pobjede. Cibona je dvije minute prije kraja vodila sa 69:67, a do kraja je domaćin napravio seriju 10:2.

Ivan Novačić sa 16 koševa i sedam skokova te Hrvoje Garafolić s 15 koševa i deset skokova predvodili su Dinamo.

Najučinkovitiji kod Cibone bili su Borna Kapusta i Ivan Majcunić sa po 13 poena.

Drugu pobjedu zaredom, a petu u sezoni, upisao je Bosco koji je slavio u gostima protiv Gorice sa 71:67. Domaćin je u sve većoj krizi te tako ostao na dvije pobjede.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Krajnović s 23 poena, a Marko Jurič slijedio ga je s 15 koševa, devet skokova i pet asistencija.

Ivan Tvrtko Majić s 13 poena predvodio je Goricu.

Šibenka nije imala prevelikih problema kod Zaboka protiv kojeg je slavila sa 88:74. To joj je treća pobjeda u četiri utakmice, a 11. u sezoni čime ostaje pri vrhu ljestvice.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Pavao Paić s 33 poena i šest skokova, Patrik Jambrović ubacio je 16 koševa te dodao sedam skokova.

Marko Perović s 20 koševa i pet skokova bio je najbolji kod Zaboka koji je sada pao na omjer 4-11.