SP 2023., skupina A, 3. kolo, 16.01.2023, 18:00 h
Crna Gora 35:33 Čile
Čile

Crnogorci eliminirali Čile i prenose bodove u drugu rundu natjecanja

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 16.01.2023.

Crna Gora upisala je pobjedu protiv Čilea 35:33 i tako prolazi u drugu fazu natjecanja s dva prenesena boda dok Čileanci ostaju na posljednjem mjestu u skupini i bez bodova. Bila im je ovo zadnja šansa da prođu u drugu rundu, borili su se do zadnjih sekundi, ali nisu uspjeli...

Treće kolo prvog kruga Svjetskog prvenstva donijelo je rukometašima Crne Gore susret protiv Čilea. Nakon poraza protiv Španjolske, crnogorski su se reprezentativci vratili na pobjedničke staze i protiv južnoameričkog sastava slavili s dva razlike.

Čileanski reprezentativci bili su bolji tek u prvih pet minuta susreta, u petoj su minuti vodili s 4:2, no situacija se i na terenu i na semaforu počela mijenjati nakon crnogorske 5:0 serije. Nakon 7:7 iz 12. minute, imala je Crna Gora nekoliko puta +4, ali rukometaši Čilea nisu se tako lako predavali.

Borba za svaku loptu u ovoj čvrstoj utakmici nastavljena je i u nastavku, u koji su Crnogorci ušli s 20:18, ponovno su nekoliko puta dolazili do četiri pogotka prednosti, ali tu granicu nikako nisu uspjeli probiti.

Izabrana vrsta Čilea pokazala se žilavim protivnikom, i iako je nakon 21:21 konstantno morala ganjati zaostatak, uspjela je zakomplicirati završnicu i crnogorsko slavlje dovesti pod znak upitnika.

U zadnjoj minuti pogoci Erwina Feuchtmanna, inače najboljeg čileanskog strijelca na ovom susretu s devet golova, i kapetana Salinasa doveli su Čile na korak do egala. Do kraja susreta ostalo je devet sekundi, a pobjedu svoje vrste uspio je potvrditi Branko Vujović.

Ponovno je u dresu pobjedničkog sastava fantastičan bio Miloš Vujović, autor 12 zgoditaka uz tek jedan promašaj. Branko Vujović dodao je svojih devet pogodaka. Kao stopostotan susret je završio Božo Anđelić (5/5). Sigurno je kako će u drugoj fazi natjecanja Crna Gora morati smanjiti broj isključenja; večeras ih je skupila šest.