Vrlo dobra utakmica Žižića u pobjedi Efesa

Petar Jenjić • utorak, 17.01.2023.

Ante Žižić odigrao je vrlo dobru utakmicu u dresu Anadolu Efesa koji je u 15. kolu turskog prvenstva stigao do pobjede...

Anadolu Efes drži koliko toliko korak za vodećim ekipama u turskom prvenstvu. Iako je upisao poraze od izravnih konkurenata, Pinar Karsiyake, Turk Telekoma i Fenerbahčea, Efes pobjeđuje u utakmicama protiv ekipa koje se nalaze niže na ljestvici.

Tako je sinoć turski euroligaš ugostio Merkezefendi te u konačnici slavio sa 96:77. Deseta mu je to pobjeda u sezoni, uz koju ima i pet poraza. S druge strane, gosti su sada na omjeru 7-8.

Osim kratko na početku utakmice, Efes se nijednom tijekom susreta nije našao u zaostatku, a prelomio ga je u drugom poluvremenu kada je otišao i zadržao dvoznamenkastu prednost.

Shane Larkin i Amadou M'Baye ubacili su po 17 poena, dok je Ante Žižić dodao 14 koševa (6/7 za dva, slobodna bacanja 2/3) i osam skokova za 20 i pol minuta u igri.

Maximillian Heidegger s 22 poena i osam asistencija bio je najbolji kod gostiju.