SP 2023., skupina G, 3. kolo, 17.01.2023, 20:30 h, Jönköping, Husqvarna Garden
Suci: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (Francuska)
Hrvatska
36:24(15:13) Maroko

Hrvatska proigrala u drugom poluvremenu i visoko svladala skromni Maroko

Branimir Korać • utorak, 17.01.2023.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je drugu pobjedu u skupini G Svjetskog prvenstva. Nakon visoke pobjede protiv SAD-a, stradao je i Maroko i to s 36:24 zahvaljujući potpunom raspadu Marokanaca u finišu...

UKUPNO2401/14

Ništa drugo osim uvjerljive pobjede nije se niti očekivalo, ali Hrvatska je nepotrebno komplicirala život, nije izgledala dobro u većem dijelu prvog poluvremena pa je čak jedno vrijeme bila i u visokom zaostatku, ali Maroko nije mogao držati taj ritam, promjenom na golu i podizanjem igre prvenstveno Cindrića, puno toga se promijenilo na bolje.

Trebao je to biti jednostavan posao za Hrvatsku, ali čini se da je i ta razlika u kvaliteti malo uspavala igrače i nije baš najbolje izgledalo u početku.

Krenuo je na golu Mate Šunjić koji je danas ušao umjesto Dominika Kuzmanovića, nije imao dobar ulazak u utakmicu, a nije mu niti obrana nešto posebno pomogla.

Maroko je u jednom trenutku vodio čak 9:4, no onda kreće hrvatski preokret. Luka Cindrić je krenuo i Marokanci su sve teže držali korak. Na gol je stao Dino Slavić koji je bio dobar i protiv SAD-a i do odlaska na odmor Hrvatska je napravila preokret.

Na odmoru je na semaforu stajalo 15:13 i u drugi dio Hrvatska je ušla dobro, nastavila s agresivnijom i kvalitetnijom igrom nego u većem dijelu prvog poluvremena i sve se okrenulo.

Prednost je rasla, a u zadnjih deset minuta Maroko se potpuno raspao i Hrvatska je otišla do vrlo visoke pobjede u dobroj mjeri i zahvaljujući tom raspadu Marokanaca.

Sjajnu utakmicu odradio je Cindrić koji je postigao devet pogodaka, dobre role imali su i Mihić i Jelinić, Slavić, u svakom slučaju bilo je bolje nego što je krenulo.