Medvjedev, Tsitsipas, Azarenka i Swiatek odjurili u treće kolo Australian Opena

Branimir Korać • srijeda, 18.01.2023.

Nekako je dovršen današnji program na Australian Openu, puno toga se nadoknađivalo i prebacivalo, ali vremenske prilike u drugom dijelu dana su se smilovale...

Šesta igračica svijeta Maria Sakkari imala je pune ruke posla protiv mlade Ruskinje Diane Šnaider. Šnaider je potvrdila veliki potencijal i zašto je bila jedna od vodećih juniorki svijeta. Uzela je prvi set, u drugom se dva puta vraćala iz breaka zaostatka, spašavala set lopte i tek kod 6:5 je pala te kasnije izgubila u tri seta.

Znatno lakši posao imala je Iga Swiatek koja je bez problema u dva seta izbacila Camilu Osorio. Kolumbijka je uhvatila samo pet gemova i poražena je za manje od sat i pol. Prva igračica svijeta je vrlo precizno pogađala svoje servise nije imala nijednu dvostruku servis pogrešku i ubacila je čak 80 posto prvog servisa.

Jessica Pegula dobro je krenula i lako uzela prvi set protiv Aliaksandre Sasnovič, ali u drugom setu bilo je više borbe. Bjeloruskinja nije odustajala, dva puta se vratila iz breaka minusa, ali je ipak pala u 13. igri.

Iz turnira je ispala 15. nositeljica Petra Kvitova koju je dočekala i svladala Anhelina Kalinina. Ukrajinka je slavila za dva sata u dva seta, Kvitova je dosta griješila, imala puno problema na svom servisu i na kraju je upisala poraz.

Vrlo uvjerljiv poraz upisala je Jil Teichmann koja je imala dobru priliku, igrala je protiv Kineskinje Lin Zhu, ali odigrala je loš meč i glatko je poražena s dva puta po 6:2.

Takve sreće nije bila druga Kineskinja Xinyu Wang koja je igrala protiv Madison Keys i glatko izgubila. Keys je potvrdila status favorita i odnijela je pobjedu u dva seta uz pet ispuštenih gemova.

U možda i najzvučnijem dvoboju dana u konkurenciji tenisačica Cori Gauff nadigrala je Emmu Raducanu u dva seta. Mlada Amerikanka je tako već sada došla do 100 pobjeda u profesionalnoj karijeri, najbrže još otkako je to učinila s 19 godina Caroline Wozniacki 2009. godine.

U ruskom dvoboju prilično iznenađenje. Daria Kasatkina vrlo visoko poražena je od sunarodnjakinje Varvare Gračeve koja joj je prepustila samo dva gema, po jedan u svakom setu.

Još jedna nositeljica zaustavljena je na startu i to Beatriz Haddad Maia koju je iznenadila Nuria Parrizas-Diaz. U prvom setu Brazilka je spasila čak deset set loptu, ali ne i 11. i nakon toga je pala.

Kod tenisača Danil Medvjedev u tri seta je sredio Johna Millmana. U prvom setu bilo je još borbe i Medvjedev ga je dobio sa 7:5, no u naredna dva je potpuno dominirao i dobio ih s po 6:2.

Stefanos Tsitsipas bio je još uvjerljiviji i izgubio je ukupno samo pet gemova protiv Australca Hijikate. Pet setova trebao je Hubert Hurkacz protiv Talijana Lorenza Sonega, ali je na kraju ipak uspio slaviti.

Varvara Gračeva (-) - Daria Kasatkina (-, 8) 6:1, 6:1
Nuria Parrizas-Diaz (Španjolska) - Beatriz Haddad Maia (Brazil, 14) 7:6(11), 6:2
Claire Liu (SAD) - Madison Brengle (SAD) 6:3, 6:4

Australian Open, tenisačice, drugo kolo:
Maria Sakkari (Grčka, 6) - Diana Šnaider (-) 3:6, 7:5, 6:3
Iga Swiatek (Poljska, 1) - Camila Osorio (Kolumbija) 6:2, 6:3
Jessica Pegula (SAD, 3) - Aliaksandra Sasnovič (-) 6:2, 7:6(5)
Anhelina Kalinina (Ukrajina) - Petra Kvitova (Češka, 15) 7:5, 6:4
Jelena Ostapenko (Latvija, 17) - Anna Bondar (Mađarska) 7:6(5), 5:7, 6:0
Lin Zhu (Kina) - Jil Teichmann (Švicarska, 32) 6:2, 6:2
Cristina Bucsa (Španjolska) - Bianca Andreescu (Kanada) 2:6, 7:6(7), 6:4
Barbora Krejčikova (Češka, 20) - Clara Burel (Francuska) 6:4, 6:1
Madison Keys (SAD, 10) - Xinyu Wang (Kina) 6:3, 6:2
Kateryna Baindl (Ukrajina) - Caty McNally (SAD) 6:1, 7:6(4)
Cori Gauff (SAD, 7) - Emma raducanu (Velika Britanija) 6:3, 7:6(4)
Elena Ribakina (Kazahstan, 22) - Kaja Juvan (Slovenija) 6:2, 6:1
Marta Kostjuk (Ukrajina) - Olivia Gadecki (Australija) 6:2, 6:1
Bernarda Pera (SAD) - Qinwen Zheng (Kina, 29) 6:4, 6:4
Danielle Collins (SAD, 13) - Karolina Muchova (Češka) 6:7(1), 6:2, 7:6(6)
Viktoria Azarenka (-, 24) - Nadia Podoroska (Argentina) 6:1, 6:0

Australian Open, tenisači, prvo kolo:
Ugo Humbert (Francuska) - Richard Gasquet (Francuska) 6:3, 6:4, 6:3
Denis Kudla (SAD, LL) - Roman Safiulin (-) 3:6, 7:5, 7:6(3), 6:3
Roberto Bautista Agut (Španjolska, 24) - Joao Sousa (Portugal) 6:3, 6:2, 6:2
Brandon Holt (SAD, Q) - Aleksandar Vukić (Australija, Q) 6:4, 1:6, 6:3, 3:6, 6:3

Stefanos Tsitsipas (Grčka, 3) - Rinky Hijikata (Australija) 6:3, 6:0, 6:2
Francisco Cerundolo (Argentina, 28) - Corentin Moutet (Francuska) 3:6, 6:4, 6:2, 7:5
Denis Shapovalov (Kanada, 20) - Taro Daniel (Japan) 6:3, 7:6(3), 7:5
Hubert Hurkacz (Poljska, 10) - Lorenzo Sonego (Italija) 3:6, 7:6(3), 2:6, 6:3, 6:3
Sebastian Korda (SAD, 29) - Yosuke Watanuki (Japan) 6:2, 7:5, 6:4
Jiri Lehečka (Češka) - Chris Eubanks (SAD) 6:4, 6:4, 3:6, 6:3
Tallon Griekspoor (Nizozemska) - Botic van de Zandschulp (Nizozemska, 32) 6:4, 6:4, 6:4
Cameron Norrie (Velika Britanija, 11) - Constant Lestienne (Francuska) 6:3, 3:6, 7:6(2), 6:3