SuperSport Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 18.01.2023, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Kruno Šarić (Županja), Ivan Janić (Ilok)
Gorica
Gorica
0:0(0:0) Varaždin
Varaždin

Goričani ponovno imali problema s efikasnosti, nisu realizirali niti kazneni udarac

Branimir Korać • srijeda, 18.01.2023.

Neefikasnost je bila jedan od najvećih problema Gorice u prvom dijelu sezone, a puno toga nije se promijenilo niti u nastavku. Protiv Varaždina je bilo prilika, ali ne i pogodaka...

SuperSport HNL se vratio odgođenom utakmicom 17. kola u kojoj je Gorica ugostila Varaždin. Goričani su posljednjeplasirani na ljestvici i trebaju pobjede kako bi se izvukli iz teške situacije, no ovdje su se morali zadovoljiti remijem.

Bili su bliži pobjedi, no nisu to iskoristili kao i u dijelu utakmica u prvom dijelu sezone kada nisu zaslužili poraz.

Varaždin je prvi stigao do prilike za pogodak, u šestoj minuti Šego je ubacio s lijeve strane, pred golom je za nijansu zakasnio Brodić i Banić je "preživio".

Odmah uzvraćaju domaćini. Ndockyt je odradio najveći dio posla, prošao kroz obranu, dobro pucao, ali lopta za koji centimetar prolazi pokraj vratnice.

Pokušala je Gorica još preko Jurića u desetoj minuti, zatim Ndockyta, Suka, ali do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

U prvih 20 minuta drugog dijela po jedna dobra prilika na svakoj strani. Prvo je Suk pucao malo pokraj gola, a zatim je Mrzljak krasno blokirao pokušaj Teklića.

U 78. minuti Varaždinci ostaju bez Karla Perića koji je tek ušao u igru, ali je čini se zaradio težu ozljedu.

U 88. minuti kazneni udarac za domaćina. Stolnik je u 16 metara srušio Jurića, ali Radošević sjajno brani udarac Suka.

Ostalo je tih 0:0, a Goričani imaju za čim žaliti jer su propustili priliku uzeti velike bodove u borbi za opstanak.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...