SP 2023., skupina 2, 2. kolo, 20.01.2023, 18:00 h
Brazil 25:28 Mađarska
Mađarska

Mađari zadržali šanse za prolaz pobjedom u završnici protiv Brazila

Branimir Korać • petak, 20.01.2023.

Puno toga ostat će otvoreno uoči zadnjeg kola u skupini II. Mađari su tu došli do vrijedne pobjede u drugom kolu protiv Brazila i matematika ih drži i dalje u igri...

Vrlo važan dvoboj i za Mađarsku i za Brazil. I jednima i drugima trebala je pobjeda za ostanak u igri za prolaz, ali su isto tako znali da ih poraz izbacuje iz igre za četvrtfinale.

Mađarska je u susret ušla puno bolje, Brazilci su bili neprepoznatljiviji i u 12. minuti bili su u velikom zaostatku. Mađarska je vodila s 9:3, imala potpunu kontrolu nad susretom, ali nije zadržala taj ritam i u nastavku.

Brazil je uspio reagirati s tri brza gola čime je prepolovio zaostatak i do kraja prvog poluvremena malo po malo uspio se i potpuno vratiti ze na odmor otići s 14:14.

U nastavku susreta Brazil je stigao odmah do svoja dva jedina vodstva nakon čega Mađarska radi seriju 5:1 i vraća se na tri gola viška.

Ponovno su Mađari preuzeli kontrolu nad susretom, 15 minuta prije kraja vodili su 24:19, no još jednom nisu uspjeli zadržati takvu prednost i dopustili su Brazilcima hvatanje priključka i dolazak na 25:24.

Ipak, tada sve u svoje ruke uzima Mate Lekai koji veže tri gola i odvodi Mađarsku do pobjede 28:25.

Lekai je zabio sedam golova, Gabor Ancsin šest, a po pet su dodali Bendeguz Boka i Richard Bodo. Kod Brazila šest golova postigao je Hugo Bryan Monta da Silva, a pet Jean Pierre Dupoux.