Ivan Rakitić zabio za vrijednu pobjedu Seville

Petar Jenjić • subota, 21.01.2023.

Ivan Rakitić večeras je bio junak Seville koja je na domaćem terenu bila bolja od Cadiza zahvaljujući pogotku hrvatskog nogometaša. Do pobjede je stigao i Atletico Madrid koji nije imao problema protiv Valladolida...

Vrlo vrijednu pobjedu u borbi za ostanak upisala je Sevilla koja je na domaćem terenu igrala protiv Cadiza i u konačnici slavila s 1:0.

Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice susreta kada je Sevilla dobila penal. Ivan Alejo igrao je rukom, a time zaradio i isključujući drugi žuti karton.

Loptu na 11 metara namjestio je Ivan Rakitić i pogodio za tri boda svoje momčadi.

Sa sjajnim igrama nastavlja Real Sociedad koji je danas slavio na gostovanju kod Rayo Vallecana i stigao do osme uzastopne pobjede u svim natjecanjima.

Oba gola pala su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Sorloth u 15. i Barrenetxea u 36. minuti.

Vrijednu pobjedu upisao je Espanyol koji je pred svojim navijačima slavio protiv Real Betisa pogotkom Martina Braithwaitea iz 43. minute.

Atletico Madrid nije imao nikakvih problema na domaćem terenu protiv Valladolida kojeg je svladao s 3:0. Sva tri pogotka postigao je u prvom poluvremenu.

Domaćina je u vodstvo doveo Alvaro Morata, na 2:0 povisio je Antoine Griezmann, da bi konačan rezultat u 28. minuti potvrdio Mario Hermoso.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...