SP 2023., skupina 1, 3. kolo, 22.01.2023, 21:00 h
Španjolska 26:28 Francuska
Francuska

Francuzi svladali Španjolce i puni samopouzdanja s vrha idu u četvrtfinale

Branimir Korać • nedjelja, 22.01.2023.

Francuska i Španjolska dosad su bile stopostotne i u međusobnom dvoboju odlučivale su o prvom mjestu u skupini. Francuska je bila uspješnija s 28:26...

Francuska i Španjolska uoči posljednjeg nastupa u glavnoj rundi već su imale u džepu kartu za četvrtfinale. Bio je tek upitnik tko ide dalje s prvog, a tko s drugog mjesta, a nakon posljednjeg kola i to je poznato.

Francuska je odigrala vrlo dobru utakmicu i pobjedom 28:26 izborila je prolaz s prve pozicije. Vratari su s obje strane bili impresivni, ali Vincent Gerard je ipak igrao bitniju ulogu u završnici susreta i pomogao je Francuskoj na putu do pobjede.

Francuska je bila prva ta koja je zadala udarac i uspjela se odvojiti, bilo je to sredinom prvog poluvremena kada je serijom 4:0 povela s 9:6. Španjolci su odmah odgovorili i do kraja prvog dijela više nije bilo nekih značajnijih promjena.

Na odmor se otišlo s 13:13 da bi u drugi dio bolje ušli Španjolci koji su poveli s 19:16. Polako su Francuzi nagrizali tu prednost i došli su u egal u 47. minuti golom Ludovica Fabregasa.

Susret je odlučen u zadnjih deset minuta gdje je Španjolska bila bez pogotka od 49. do 59. minute što su Francuzi iskoristili za odvajanje i rješavanje pitanja pobjednika.

Predvodili su ih Gerard sa 16 obrana te s po četiri gola Nedim Remili, Dika Mem, Kentin Mahe i Thibaud Briet. Kod Španjolske Rodrigo Corrales upisao je 12 obrana, a sedam golova postigao je Daniel Fernandez.