Novi, visok poraz Gorice, Stipčević predvodio Krku do pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.01.2023.

U susretu osmog kola Druge ABA lige do pobjede je stigla Krka koja je predvođena Rokom Stipčevićem svladala Goricu...

Osmo kolo Druge ABA lige donijelo je novu utakmicu Gorice. S obzirom na to da se jako muči i u domaćem prvenstvu, novi poraz nije iznenadio, posebno kada uzmemo u obzir da je protivnik bila Krka.

Jedna od najboljih slovenskih momčadi danas je upisala i sedmu pobjedu, a slavila je rezultatom 101:74. Ovaj turnir igra se u Banja Luci.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, ali u nastavku slovenska momčad ubacuje u brzinu više i lomi susret u svoju korist. Drugih 20 minuta dobila je s čak 27 razlike (60:33).

Najbolji je kod Krke bio Rok Stipčević s 18 poena (2/4 za dva, 4/8 trica, slobodna bacanja 2/2) i tri asistencije za 20 minuta provedenih na parketu. Mate Vucić dodao je šest koševa (2/3 za dva, slobodna bacanja 2/3), osam skokova i tri asistencije za 25 minuta u igri.

Jure Gunjina sa 17 poena predvodio je Goricu, po 12 koševa dodali Ivan Tvrtko Majić i Ivan Nakić-Vojnović.