Brokeri se vratili iz velikog minusa, ali ipak ostali bez pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.01.2023.

Vrijednosnice Osijek nadoknadile su veliki zasotatak protiv Sloge, ali ipak nisu uspjele doći do druge pobjede u ABA ligi 2...

Ni drugi hrvatski predstavnik u Drugoj ABA ligi nije uspio doći do pobjede. Vrijednosnice Osijek igrale su protiv Sloge te izgubile sa 84:80. Sedmi im je to poraz u natjecanju.

Apsolutno dominantno prvo poluvrijeme odigrala je Sloga koja je nakon prvih 20 minuta imala čak 24 poena prednosti (52:28). Tada se činilo da pobjeda neće doći u pitanje.

Međutim, uslijedio je veliki preokret Brokera koji su prvo treću četvrtinu dobili s 28:12, a u četvrtoj se potpuno približili. Tako su dvije i pol minute prije kraja stigli do poravnanja (79:77).

Sloga je u završnici ipak uspjela sačuvati ranije stečeno vodstvo i doći do nove pobjede u ovom natjecanju. Ukupno pete, a čak četvrte uzastopne.

Po 15 koševa u momčadi Sloge ubacili su Stefan Matović (šest skokova) i Đorđe Simeunović (pet skokova).

Najbolji je u redovima Osječana bio Gojko Sudžum s 25 poena i 13 skokova, Christian Bradford dodao je 23 koša.