SP 2023., završnica, četvrtfinale, 25.01.2023, 20:30 h
Francuska 35:28 Njemačka
Njemačka

Sjajno drugo poluvrijeme Francuza i uvjerljiva pobjeda protiv Njemačke

Branimir Korać • srijeda, 25.01.2023.

Francuska je izborila prolaz u polufinale Svjetskog prvenstva. U četvrtfinalu je nadigrala Njemačku i to zahvaljujući vrlo kvalitetnom nastupu u drugom poluvremenu...

Bio je to dvoboj s usponima i padovima na obje strane, svaka reprezentacija imala je svoje minute, ali na kraju je Francuska bila ta koja je u drugom poluvremenu igrala stabilnije i bolje.

Francuska je imala veću širinu, uspjela je "preživjeti" loš dan Vincenta Gerarda koji je vrlo loše otvorio utakmicu i pronašla je pravu alternativu među vratnicama. Remi Desbonnet je odradio odličan posao i "pokrio" najboljeg francuskog vratara.

Njemačka je u prvoj polovici prvog poluvremena izgledala jako dobro, vodila je 11:7, Andreas Wolff odrađivao je svoj dio posla, a u napadu su Knorr i Golla stvarali probleme.

Ipak, Francuska se uspjela vratiti i serijom 4:0 uz dva gola Melvyna Richardsona poravnala je na 11:1.

Igralo se gol za gol do početka prvog dijela kada Njemačka prvo radi seriju 3:0 za vodstvo 19:17 da bi nakon toga Francusku kreirali 5:0 s petoricom različitih strijelaca i poveli 23:20.

Do kraja susreta Francuska više nije ispuštala zaostatak, a serijom 6:1 u zadnjih deset minuta stigla je do ogromne prednosti.

Desbonnet je kod Francuza stigao do 14 obrana, a po pet golova postigli su Nedim Remili i Ludovic Fabregas.

Kod Njemačke Wolff je skupio 17 obrana, a Golla je postigao šest golova.