Modrić sudjelovao kod pogotka za produžetak, Real Madrid slomio Atletico u dodatnih pola sata

Branimir Korać • četvrtak, 26.01.2023.

Real Madrid i Athletic Bilbao pridružili su se Barceloni i Osasuni u polufinalu Kupa kralja. Real je u madridskom derbiju u produžetku bio bolji od Atletica, a Athletic Bilbao svladao je u gostima Valenciju...

Očekivano zanimljiv i dobar dvoboj viđen je u Madridu gdje je Real ugostio Atletico. Atletico je propustio veliku priliku, vodio je 1:0, mogao dotući Real drugim pogotkom, ali nije uspio, domaćin se vratio i u produžetku bio bolji s ukupnih 3:1.

Atletico je rano poveo, već u 19. minuti Alvaro Morata poslao je loptu u mrežu i gosti su dugo držali to vodstvo.

Real je pokušavao doći do poravnanja, bio je opasniji, ali Atletico je samo zahvaljujući Thibautu Courtoisu ostao bez drugog gola. Naime u 72. minuti Antoine Griezmann odlično je pucao iz slobodnog udarca, lopta je išla u rašlje, udarac je bio vrlo snažan, ali Belgijac na golu Reala fantastično je reagirao.

U 79. minuti Real dolazi do poravnanja. Luka Modrić dao je loptu za Rodryga koji se sjurio kroz obranu Atletica i pogodio za 1:1.

U regularnom dijelu nije bilo pobjednika i ušlo se u dodatnih pola sata. U 99. minuti Stefan Savić zaradio je drugi žuti karton, a Real je s igračem više prvo poveo preko Karima Benzeme i onda na kraju zaokružio priču golom Viniciusa za konačnih 3:1.

Embed from Getty Images

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu.

U ranijem terminu Athletic Bilbao je u Valenciji slavio s 3:1. Zaslužena pobjeda gostiju protiv jalovog domaćina čiji je jedini pogodak bio u biti autogol De Marcosa. Athletic su do pobjede pogocima odveli Iker Muniain, Nico Williams i Mikel Vesga.