Split samo dan nakon pobjede kod Igokee lako slavio protiv Dinama

Petar Jenjić • nedjelja, 29.01.2023.

Košarkaši Splita nisu imali nikakvih problema na gostovanju kod Dinama te su na kraju slavili sa 88:73...

Moglo je to biti jako nezgodno gostovanje za Split koji je u sklopu 17. kola HT Premijer lige igrao u Zagrebu protiv Dinama. Ipak, do toga nije došli.

Samo dan nakon pobjede protiv Igokee, Žuti nisu imali nikakvih problema protiv zagrebačke momčadi te je u konačnici slavila rezultatom 88:73.

Ukupno je ovo 13. prvenstvena pobjeda Splita ove sezone, a četvrta u zadnjih pet utakmica. S druge strane, Dinamo je pao na omjer od osam pobjeda i devet poraza.

Nakon izjednačenije prve četvrtine, gostujuća momčad drugih je deset minuta dobila s visokih 29:12 i na poluvrijeme otišla s 21 poenom viška (47:26). Do kraja se domaćin nije uspio vratiti.

Lewis Sullivan s 21 poenom i 16 skokova predvodio je Split, Shannon Shorter dodao je 16 koševa i pet skokova.

Odličnu utakmicu za Dinamo odigrao je David Ušić s 29 poena i pet skokova, ali to im nije pomoglo.