Zagreb, utakmica 4. kola mini-lige košarkaša

ZAGREB: Tomas, Anzulović, Miljković 2 (1/4), Tomasović, Mazique 22 (7/11), Perinčić 5 (1/1), Šarin 4 (2/4), Stojić 2 (1/5), Vukičević 9 (4/10), Rimac 3 (1/2).

ZADAR: Komazec 21 (8/12), Stewart 2 (1/2), Popović, Maloča, Perinčić, Krunić 9 (4/9), Ružić J. 6 (2/5), Ercegović 6 (3/4), Ružić T. 2 (1/1), Rađa 11 (5/7).

Postotak šuta: Zagreb 17-42 (40%), Zadar 24-46 (52%)
Skokovi: Zagreb 22 (16+6), Zadar 23 (19+4)
Asistencije: Zagreb 7, Zadar 15
Osvojene lopte: Zagreb 4, Zadar 4
Izgubljene lopte: Zagreb 9, Zadar 6
Blokade: Zagreb -, Zadar -

U 4. kolu mini-lige Zadar je jednom rutinskom igrom u solidno popunjenoj dvorani u Trnskom pobijedio domaći Zagreb sa 47:57. Zadrani nisu igrali dobro, no ipak su izvukli pobjedu, te se sada mirno mogu spremati za važan susret protiv Cibone u sljedećem kolu. S druge strane Zagreb također nije odigrao posebno dobro, no pružili su "mravi" solidan otpor favoritima iz Zadra.

Mazique pored Tome Ružića (Snimio: Dražen Patarčić)

Zagrebaši su u utakmicu krenuli vrlo dobro, te u 4. minuti vodili sa 10:4, no Komazec u 9. minuti izjednačuje na 11:11, da bi već u 12. minuti Zadar vodio sa +7 (11:18). Tu prednost Zadar je održavao mada igra nije bila na nivou kandidata za osvajanje prvenstva Hrvatske, no Zagreb to vodstvao nije niti pokušao ugroziti dok iz igre nije izašao Rađa. Kod rezultata 17:26 za Zadar u 15. minuti Mazique ubacuje 6 poena za redom, te Rimac pogađa tricu i u 18. minuti semafor pokazuje 26:26, dok prvi dio završava sa +1 Zadra - 29:30.

Na početku drugog dijela Zadar je zaigrao nešto bolje u napadu, dok je obrana tokom cijele utakmice djelovala solidno i rezultat toga je vodstvo od 4 razlike u 5. (34:38), te 6 razlike u 9. minuti (36:42). No tada ponovno dolazi do krize u igri Zadra i u 10. minuti nakon par skokova u napadu igrača Zagreba rezultat glasi 40:42 i još uz to Rađa je tada zardio četvrtu osobnu pogrešku. Do kraja utakmice se ipak iskusni Rađa sačuvao bez pete osobne pogreške. U sljedećem napadu jučer odlični Komazec ubacuje tricu, te zatim Jure Ružić pogađa za 40:47 i praktički je tada riješena dvojba oko pobjednika. Utakmica je tada ušla u "mirne vode" i Zadar je rutinirano utakmicu priveo kraju sa okruglih + 10.

Zadar je u evidentnoj krizi, a ovo je bila još jedna utakmica koja je to pokazala. Da je Zagreb odigrao malo bolje, te da su se odličnom Maziqueu u napadu pridodali ili Anzulović ili Stojić, utakmica je mogla završiti i pobjedom domaćina. Ovako je Zadar upisao važne bodove prije susreta sa Cibonom, a Zagreb još jednom pokazao da je vrlo dobra momčad.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Arijan Komazec sa 21 poenom, 6 skokova i 3 asistencije. Rađa je ubacio 11 poena uz 12 skokova i 6 asistencija, dok ponovno nitko drugi nije dostojno pratio taj dvojac. Krunić je dodao 9, a stariji Ružić i Ercegović po 6 poena. Kod Zagreba odlično je odigrao M.C. Mazique sa 22 poena i 10 skokova, dok nitko drugi nije ubacio preko 10. Vukičević 9, te Perinčić 5 poena.