Zagrebačka Mladost porazom od Slovaka završila s nastupom u MEVZA ligi

Sportnet, Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.02.2023.

Odbojkaši Mladosti porazom su zaključili ovosezonski nastup u MEVZA ligi. U Slovačkoj su u četvrtak poraženi s 1:3 (23:25, 28:26, 17:25, 20:25) od domaćina Spartaka iz Myjave...

U prvom setu Zagrepčani su imali vodstvo od 20:18 i posljednji put od 21:20, te egal kod 23:23, ali domaćin je taj set priveo kraju s 25:23.

U drugom je uslijedila velika borba; Mladost je imala set loptu na 24:23, a Spartak na 26:25, da bi na kraju serijom 3:0 Mladostaši osvojili taj set za izjednačenje u setovima.

Međutim, veliki rezultatski pad dogodio se u trećem setu, u kojem domaćin vodi s +10 (22:12) i osvaja set s 25:17. Posljednji, četvrti također odlazi na stranu domaćina, s 25:20.

Ivan Zeljković s 14 poena ponovno je bio najučinkovitiji među odbojkašima Mladosti, kojima za utjehu ostaje da su napravili više poena u napadu (58) od domaćina (51). S druge strane, lošije su servirali (4:8), slabije blokirali (8:12) i više griješili (30:18).

Mladostaši su na kraju završili na 8. mjestu sa skorom 5-5 i 12 bodova.