Liverpool i Southampton pali bez ispaljenog metka, golijada na Villa Parku

Petar Jenjić • subota, 04.02.2023.

U poslijepodnevnom terminu odigrano je još pet utakmica u engleskom Premiershipu gdje su svi domaćini osim Aston Ville stigli do punog plijena...

Aston Villa - Leicester 2:4

Na Villa Parku mogli smo vidjeti pravu golijadu, a posebno u prvom poluvremenu kada je palo čak pet golova. Ipak, na kraju je slavio Leicester koji je tako prekinuo niz od pet prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Aston Villa vodila je u dva navrata golom Watkinsa i autogolom Souttara. Strijelci za Leicester bili su Maddison, Iheanacho i Tete.

Vodstvom 3:2 za Lisice otišlo se na odmor, a pobjedu gostiju potvrdio je Praet u 79. minuti, 12 minuta nakon ulaska u igru.

Brentford - Southampton 3:0

Danas u sastavu Southamptona nije bilo Mislava Oršića i Duje Ćalete-Cara, ali ni njihov izostanak nije ni na koji način pomogao Svecima koji su upisali novi poraz.

Brentford je zasluženo stigao do nove prvenstvene pobjede, a četvrte u zadnjih pet utakmica kojom se jako približio europskim pozicijama.

U završnici prvog poluvremena domaćin je stigao do dva pogotka prednosti. Prvo je u 41. pogodio Mee, a u 44. Mbeumo. Pobjedu je u nastavku susreta potvrdio Jensen.

Brighton - Bournemouth 1:0

Nije tajna da Brighton ostvaruje odlične rezultate uz odličnu igru, a nova potvrda toga stigla je danas. Pred svojim navijačima stigli su do desete prvenstvene pobjede.

Pao je Bournemouth, a junak pobjedničke momčadi bio je ponovno Mitoma koji je poentirao u 87. minuti.

Manchester United - Crystal Palace

Na Old Traffordu vidjeli smo tri pogotka, a kao pobjednik je izašao domaćin koji je tako upisao 13. slavlje sezone.

Manchester je poveo preko Bruna Fernandesa koji je poentirao iz penala u sedmoj minuti, dok je na 2:0 povisio Rashford.

Crveni vragovi zaradili su crveni karton nešto kasnije, krivac je bio Casemiro. S igračem više Crystal Palace uspio je smanjiti na 2:1 preko Schluppa, ali više od toga nije išlo. Domaćin je uspio izdržati pritisak.

Wolverhampton - Liverpool 3:0

Kriza Liverpoola se nastavlja, a nova potvrda toga stigla je i u gostima kod Wolverhamptona koji je već nakon prvog poluvremena osigurao svoju petu pobjedu sezone.

Već nakon 12 minuta igre domaćin je imao dva pogotka prednosti nakon autogola Matipa i pogotka Dawsona. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U nastavku je za potvrdu pobjede zabio Neves, a Redsi su sa zabrinutim izrazom lica mogli napustiti Molineux.

I to je nogomet

Bijes i razočaranje izmjenjivali su se nakon pogotka Zaccagnija koji je Hrvatsku vjerojatno ostavio bez osmine finala Europskog prvenstva...