Cibona pregazila Šibenku na Baldekinu, Alkar slavio u Sinju

Petar Jenjić • subota, 04.02.2023.

Odigrane su tri utakmice 17. kola HT Premijer lige, a najviše je drame bilo u Sinju gdje je Alkar svladao Škrljevo...

Do druge pobjede u zadnja tri kola stigao je Alkar koji je na domaćem terenu bio bolji od Škrljeva rezultatom 86:78. Domaćin je bio u vodstvu gotovo cijelu utakmicu, ali gosti se sve do zadnjih minuta nisu predavali. Međutim, morali su potpisati poraz.

Najbolji je kod Alkara bio Lovre Bašić s 26 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Imran Polutak dodao 19 koševa, sedam skokova i pet dodavanja.

Derryck Thornton s 29 poena, sedam skokova i osam asistencija bio je najbolji kod Škrljeva.

Cibona je večeras gostovala na Baldekinu i potpuno pregazila Šibenku koja nije imala apsolutno nikakve šanse protiv raspoložene zagrebačke momčadi. 15. je ovo pobjeda Cibone u sezoni.

Vukovi su slavili sa 87:56 u utakmici s velikim oscilacijama. Nakon prve četvrtine Šibenka je ubacila samo pet poena i gubila 19 razlike. Do kraja poluvremena uspjela se vratiti na samo minus tri (36:33), da bi treću dionicu izgubila ponovno s velikih 31:10. Do kraja se nije vratila.

Aleksandar Aranitović s 18 poena i pet skokova te Borna Kapusta sa 17 koševa i pet dodavanja bili su najbolji kod Cibone.

Po deset koševa kod domaćina ubacili su Patrik Jambrović i Petar Šarić (šest skokova).

Potpuno jednosmjeran bio je i zagrebački dvoboj u kojem je do pobjede od 86:60 protiv Bosca stigao Furnir. To je samo nastavak odličnih igara ove sezone kojom se nastavljaju boriti za šesto mjesto.

Furnir je do pobjede predvodio Filip Paponja sa 16 koševa, pet skokova i pet asistencija, dok je Matej Bošnjak dodao 15 poena i 11 skokova.

Najbolji je kod Bosca bio Luka Krajnović s 12 koševa.