Split vrlo uvjerljiv u Zaboku, Cedevita Junior slavila u gradskom derbiju

Branimir Korać • nedjelja, 05.02.2023.

Split i Cedevita Junior potvrdili su status favorita u susretima protiv Zaboka i Dinama te su ubilježili očekivane pobjede...

U nedjeljnim susretima 19. kola HT Premijer lige Split i Cedevita Junior nastavili su s pobjedama. Split je bio vrlo uvjerljiv kod Zaboka koji je potpuno pao na ulasku u drugo poluvrijeme, a Cedevita Junior je pak imala teži posao protiv Dinama.

Cedevita Junior je u Domu Dražena Petrovića preuzela vodstvo protiv Dinama sredinom druge dionice i do kraja susreta nije je ispuštala. Imala je sve pod kontrolom i bila je bolji protivnik iako je Dinamo u zadnjoj dionici tricom Vučića smanjio na 81:77, no nakon toga Cedevita Junior radi seriju 10:1 i potpuno se odvaja.

Kod pobjednika posebno raspoložen bio je Đorđe Topolović koji je za 20 minuta ubacio 26 poena dok je Pavle Marčinković dodao 15 poena. Kod Dinama Ivan Vučić upisao je 22 poena i osam skokova, a Hrvoje Garafolić dodao je 21 poen, sedam asistencija i pet skokova.

Puno lakši posao imali su Splićani koji su gostovali kod Zaboka. Gosti su dobili dvoboj kakav su i tražili, nije bilo nikakve neizvjesnosti i lakoćom su stigli do visoke pobjede.

Odličan posao odradili su Shannon Shorter s 25 poena i tricom 6/6 te Lewis Sullivan s 15 poena i sedam skokova. Kod Zaboka Tim Bond upisao je 26 poena, a Marko Perović 17.