Borac sa sedam igrača bio na korak do pobjede, Smajlagić zabio za slavlje Cibone

Petar Jenjić • utorak, 07.02.2023.

Sven Smajlagić junak je Cibone koja je na gostovanju kod Borca slavila sa 84:83. Domaćin je igrao utakmicu bez devet standardnih igrača...

Nakon jučerašnje odgode danas je ipak odigrana utakmica između Borca i Cibone u Čačku. Domaćin je u sastavu, zbog brojnih zdravstvenih problema imao ukupno samo sedam igrača, s tim da jedan od njih uopće nije ulazio u igru sve do zadnjih sekundi susreta.

U konačnici je Cibona prekinula niz od četiri uzastopna poraza i slavila sa 84:83, ubačajem Svena Smajlagića u zadnjoj sekundi susreta. Kada uzmemo u obzir stanje kod obje momčadi, ovako nešto nije se očekivalo.

Cibona je bolje krenula u današnju utakmicu, ali domaćin je uzvratio lijepom serijom od 12:0 i tako stigao do pet koševa viška. Prednost je držao do kraja prve četvrtine koju je zaključio s najvećih plus šest. Bilo je 27:21.

Borac je igrao s velikom energijom na obje strane terena. Koliko god se mučila u napadu, Cibona se mučila i u obrani, a u 13. minuti Borac je prvi puta stigao na dvoznamenkastu prednost (31:21).

Diante Baldwin stvarao je jako puno problema Vukovima koji se nisu uspjeli ozbiljnije približiti sve do završnice poluvremena (43:38).

Puno bolje to je izgledalo u drugom poluvremenu, a Krešimir Radovčić potpuno se razigrao. Tako je serijom 7:0 Cibona stigla do prvog vodstva još od prve dionice (50:49).

Na ulasku u zadnjih deset minuta gostujuća je momčad imala tri poena prednosti (61:58). Gledali smo veliku egal završnicu u kojoj je svaki napad odlučivao. Baldwin je zabio za vodstvo 78:77 minutu prije kraja. Kapusta je s četiri uzastopna slobodna bacanja vratio vodstvo na stranu Cibone.

U egal završnici, tri sekunde prije kraja, Miloš Glišić zabio je tricu za vodstvo Borca 83:82, ali ni to nije bilo sve od utakmice jer je Sven Smajlagić u zadnjoj sekundi ubacio za pobjedu Cibonaša. Do tada je promašio pet od šest šuteva.

Borna Kapusta s 22 poena i 12 asistencija i Aleksandar Aranintović s 14 koševa predvodili su gostujuću momčad do pobjede.

Baldwin je ubacio 24 poena za Borac te dodao sedam skokova i sedam asistencija.