Briljantni Žuvela predvodio Jug AO do preokreta u Njemačkoj

Petar Jenjić • srijeda, 08.02.2023.

Vaterpolisti Juga AO slavili su u gostima kod Spandaua na krilima odličnog Marka Žuvele...

Vrijednu pobjedu u borbi za plasman u sljedeću fazu upisao je Jug AO koji je slavio u Njemačkoj na gostovanju kod Spandaua rezultatom 12:11.

Treća je ovo pobjeda Dubrovčana ove sezone kojom su stigli na omjer 3-2-2. Spandau ostaje na pet osvojenih bodova s omjerom od jedne pobjede, dva remija i četiri poraza.

Domaćin je odlično krenuo u utakmicu i već nakon četiri minute igre vodio s 3:0. Međutim, istim rezultatom uzvraća i Jug pa se susret vraća u egal.

Spandau je šest i pol minuta prije kraja vodio s 9:7, ali uslijedio je veliki preokret Jugaša koji su golom Ivana Vukojevića poveli s 12:10. Domaćin je do kraja samo uspio ublažiti poraz.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Marko Žuvela sa šest golova iz šest pokušaja, a stopostotan je bio i Loren Fatović s četiri pogotka iz četiri udarca.

Po tri gola za Spandau zabili su Dmitri Holod i Roman Šepelev.