Zadar u završnici potpuno slomio Zabok, Cedevita Junior nastavlja nizati pobjede

Petar Jenjić • petak, 10.02.2023.

Odigrane su dvije utakmice 20. kola HT Premijer lige u kojima su se favoriti mučili, ali su u završnicama utakmice ipak otišli na značajniju razliku...

Zadar se malo mučio sa Zabokom, ali je u Višnjiku slomio otpor protivnika u drugom poluvremenu. Tako je stigao do 15. pobjede sezone, a s druge strane, Zaboku je ovo četvrti uzastopni poraz, a 15. ukupno.

Briljantno je igrao Lukša Buljević, kao i Timothy Bond koji su ubacili 39 od 54 poena svoje momčadi koja je u trećoj dionici vodila s četiri razlike (54:50). Nakon toga Zadar je napravio seriju od 17:2 i stigao do dvoznamenkaste prednosti uoči zadnjih deset minuta.

Na koncu je domaća momčad slavila s puno većom razlikom, nego se to činilo da će biti kroz veći dio susreta. Nakon 40 minuta bilo je 93:70.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Dario Drežnjak s 22 poena, dok je Juan Davis dodao 18 koševa i 11 skokova.

Buljević je kod Zaboka susret zaključio s 25 poena, a Bond s 21 košem, šest skokova i sedam asistencija.

Na vrhu ljestvice, s istim omjerom kao i Zadar, ostaje Cedevita Junior koja je večeras na domaćem parketu slavila protiv Gorice. Posljednja ekipa lige skupo je prodala kožu, ali ipak je posustala u završnici susreta.

Zagrebačka momčad na koncu je slavila rezultatom 101:86 i tako stigla do osme uzastopne pobjede.

Najbolji je u redovima pobjedničke ekipe bio Renato Serdarušić s 23 poena i devet skokova, a slijedio ga je Kruno Simon s 21 košem, pet skokova i pet asistencija.

Milan Lužaić s 26 poena i Karlo Uljarević s 14 koševa predvodili su Goricu.