Southamptonu novi poraz bez hrvatskog dvojca, Perišić igrao u teškom porazu Tottenhama

Branimir Korać, HINA • subota, 11.02.2023.

Southampton je bez Mislava Oršića i Duje Ćaleta-Cara upisao novi poraz i ostao zakucan za dno ljestvice. Poražen je i Tottenham i to vrlo uvjerljivo kod Leicestera...

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić igrao je do 75. minute za Tottenham Hotspur koji je na gostovanju kod Leicester Cityja pretrpio uvjerljiv 1:4 (1:3) poraz u susretu engleskog prvenstva.

Tottenham je poveo golom Bentancura (14) iz gužve nakon kronera, ali je Leicester ekspresno preokrenuo golovima Mendyja (23) i Maddisona (25) sredinom prvog poluvremena. Iheanacho (45+4) je na samom ispteku prvog poluvremena povisio na 3:1, da bi Barnes (82) postavio konačni rezultat.

Peti Tottenham je tako ostao na 39 bodova, jednim manje, ali sada i uz dvije utakmice više odigrane od četvrtog Newcastle Uniteda koji od 18.30 sati gostuje kod Bournemoutha. Leicester je, pak, skočio na 13. mjesto sa 24 boda.

Posljednji Southampton je bez Mislava Oršića i Duje Ćalete-Cara, koji nisu bili u konkurenciji za nastup, izgubio 1:2 (1:0) na svom terenu od izravnog konkurenta za ostanak Wolverhampton Wanderersa. Southampton je nakon prvih 45 minuta imao dobitnu situaciju, vodio je sa 1:0 golom Alcaraza (24) te je imao igrača više na terenu. No, gosti su u nastavku i sa 10-oricom kreirali preokret, Bednarek (72-ag) je nespretnom reakcijom zabio autogol za izjednačenje da bi Joao Gomes (87) odličnim udarcem u završnici osigurao tri boda "vukovima".

Wolverhampton je sada 15. sa 23 boda, dok je Southampton ostao na dnu sa samo 15 bodova, odosno četiri manje od 17. Leeds Uniteda koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Vodeći Arsenal nije uspio slaviti u trećoj utakmici zaredom, ovoga je puta odigrao 1:1 (0:0) na svom terenu s Brentfordom. Domaće je u prednost doveo Trossard (67), a poravnao je Toney (75) iz akcije u kojoj su gostujući igrači u nekoliko navrata plesali po rubu zaleđa.

Arsenal sada ima 51 bod, šest više od drugog Manchester Cityja koji će u nedjelju igrati protiv Aston Ville. Brentford je osmi sa 34 boda.