Nije bilo novog iznenađenja: Zvezda odnosi pobjedu s Višnjika

Petar Jenjić • nedjelja, 12.02.2023.

U susretu 19. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra poraženi su na domaćem terenu od Crvene zvezde rezultatom 95:76...

Jedini poraz u odigranih 17 utakmica Crvena zvezda pretrpjela je od Zadra u Beogradu. Nakon te iznenađujuće pobjede momčadi Danijela Jusupa srpska momčad suvereno gazi regionalnom ligom.

Danas je gostovala na Višnjiku te ovoga puta nikako nije dozvolila novo iznenađenje ili ponudila Zadru eventualnu priliku nešto napraviti u susretu 19. kola.

Zvezda ovom pobjedom ide na omjer 17-1, dok je Zadar sada na omjeru od devet pobjeda i deset poraza. Ima bod više od Splita i Mege Bsket s kojima se bori za pozicije u doigravanju.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Zvezda je ubacila u brzinu više i drugu dobila sa 25:13. Na poluvrijeme je otišla sa 16 koševa viška (47:31), a imala je i preko 20 razlike.

U nastavku susreta samo je ostalo pitanje kojom će razlikom u konačnici slaviti i okrenuti se sljedećim obavezama.

Do pobjede ih je predvodio Nemanja Nedović s 29 poena, dok je Luka Mitrović dodao 13 koševa.

Luka Božić s 25 poena i osam skokova te Dario Drežnjak s 21 košem bili su najbolji kod Zadra.