Dobra utakmica Hezonje u pobjedi Reala, Nakić najbolji u porazu od Barcelone

Petar Jenjić • nedjelja, 12.02.2023.

U utakmicama 20. kola španjolske ACB lige do novih su pobjeda stigli Real Madrid i Barcelona protiv Murcije odnosno Breogana...

Barcelona i Real Madrid vode veliku borbu za prvo mjesto, a danas su obje momčadi upisale pobjede.

Katalonska momčad nije imala nikakvih problema protiv devetoplasiranog Breogana kojeg je na domaćem terenu svladala rezultatom 82:54.

Nico Laprovittola sa 16 koševa i Nikola Mirotić s 12 poena predvodili su Barcelonu do pobjede.

Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Toni Nakić koji je susret zaključio s deset koševa (2/4 za tricu, slobodna bacanja 4/4), četiri skoka i tri asistencije za nešto manje od 29 minuta u igri.

Madridski Real stigao je do 13. pobjede u zadnjih 14 utakmica u svim natjecanjima. Večeras je gostovao kod Murcije i rezultatom 88:80 nanio joj 12. poraz sezone, a treći uzastopni.

Najbolji je kod Reala bio Willy Tavares s 18 poena i deset skokova, a slijedio ga je Mario Hezonja s 14 koševa (1/3 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 6/8), devet skokova i jednom asistencijom za 23 minute u igri.

Murciju je predvodio Artem Pustovji s 20 poena.