Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 14.02.2023, 21:00 h, Park prinčeva
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Simon Bennett, Andrew Madley, VAR: Tomasz Kwiatkowski, Stuart Attwell
Paris Saint-Germain
0:1(0:0) Bayern
Kingsley Coman 53'
Bayern

Jedan pogodak na Parku prinčeva: Coman donio veliku prednost Bayernu uoči uzvrata

Petar Jenjić • utorak, 14.02.2023.

Kingsley Coman zabio je jedini pogodak u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u kojoj je njegov Bayern slavio na gostovanju kod Paris Saint-Germaina...

Presnel Kimpembe
46'
8
Fabian Ruiz
57'
7
Kylian Mbappe
57'
17
Vitinha
75'

Alphonso Davies
46'
25
Thomas Muller
76'
7
Serge Gnabry
77'
38
Ryan Gravenberch
87'
44
Josip Stanišić
90'
Trener
Julian Nagelsmann

Krenula je knock-out faza Lige prvaka, a utakmica večeri igrana je na Parku prinčeva. PSG je ugostio Bayern, a njemačka je nešto većim dijelom utakmice bila bolja momčad.

Bavarci su odigrali bolje prvo poluvrijeme, a početkom nastavka stigli i do vodstva. U drugoj polovici drugog dijela PSG se potpuno razigrao i probudio, poništena su mu i dva gola zbog zaleđa, ali rezultat je ostao 1:0 za goste.

Bavarci su bolje krenuli u utakmicu. Držali su posjed lopte na svojoj strani, a PSG je stajao povučeno i pokušavao biti opasan iz kontre i polukontre preko Neymara i Lea Messija. Međutim, od tih opasnosti i nije bilo toliko toga.

Ne može se izdvojiti previše konkretnijih prilika koji su išle blizu gola ijednog vratara. Može se spomenuti pokušaj Eric Maxim Choupo-Motinga glavom koji je otišao pored vratnice.

Izdvajamo i dobar pokušaj Joshue Kimmicha iz 43. minute kada je nakon dobrog primanja lopte pucao s dvadesetak metara, no Gianluigi Donnarumma bio je na pravom mjestu.

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao Alphonso Davies, a osam minuta kasnije upisao se u asistente. Kanadski nogometaš ubacio je s lijeve strane u kazneni prostor za neometanog Kingsleyja Comana koji s deset metara iz voleja matira protivničkog vratara.

PSG nije imao što za čekati pa je u igru ušao i Kylian Mbappe. Nije mu to puno pomoglo jer je Bayern nastavio prijetiti. Dva puta u kratkom periodu pokušao je Choupo-Moting. Prvo je obranio Donnarumma, a druga je lopta završila na stativi.

Odličnu je šansu u 71. minuti imao Mbappe kada se sjurio prema golu, ali Yann Sommer brani njegov pokušaj. Nekoliko sekundi kasnije Francuz je zabio, ali stajao je debelo u zaleđu.

Francuska momčad igrala je bolje i činilo se da im se deset minuta kasnije to isplatilo. Ponovno je loptu u mrežu pospremio Mbappe, ali u začetku akcije Bruno Mendes bio je malo ispred Bayernove obrane. Pritisak se nastavio, a praktički čisti gol Messija odbio je gostujući blok.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Benjamin Pavard skrivio je prekršaj u dobroj šansi za protivnika i zaradio drugi žuti karton.

Josip Stanišić ušao je u igru u 90. minuti za Bayern umjesto Leroyja Sanea.