Dobri nastupi Štrleka i Šoštarića, Szeged preokretom svladao Kiel, Magdeburgu važna pobjeda

Branimir Korać • četvrtak, 16.02.2023.

Odigrana su još tri susreta 12. kola EHF Lige prvaka. Još je ostao tek onaj neodigrani između Porta i PPD Zagreb koji će biti odrađen u nekom kasnijem terminu...

U izravnom dvoboju za drugo mjesto u skupini A Magdeburg je u svojoj dvorani bio bolji od Veszprema s 32:25. Nijemci su odradili odlično drugo poluvrijeme u kojem su stvorili razliku i otišli do visoke prednosti.

U prvom dijelu Magdeburg je u jednom trenutku imao četiri gola prednosti, međutim, Veszprem je imao spreman odgovor i uspio se vratiti u utakmicu te otići na odmor s minimalnim zaostatkom.

U 36. minuti Veszprem je zadnji put bio u egalu na 19:19, a onda je krenula serija domaćina. U narednih 13 minuta Magdeburg je napravio seriju 8:2, pobjegao na 27:21 i do kraja utakmice nije imao nikakvih problema.

Završilo je 32:25, a Magdeburg su predvodili Nikola Portner s 14 obrana te s po devet golova Philipp Weber i Kay Smits. Kod poraženih po pet golova postigli su Andreas Nilsson, Manuel Štrlek i Rasmus Lauge Schmidt.

I u Szegedu je ključno bilo drugo poluvrijeme, tu je domaćin napravio preokret i otišao do pobjede protiv Kiela s 36:33.

U drugom dijelu Szeged je postigao čak 22 gola, obrana i vratari Kiela bili su daleko ispod uobičajene razlike i na kraju je stigao zasluženi poraz.

U domaćem sastavu Roland Mikler skupio je 13 obrana, šest golova postigao je Imanol Garcia, a po pet Mario Šoštarić i Miklos Rosta. Kod gostiju Sander Sagosen zabio je sedam golova dok je Domagoj Duvnjak dodao jedan.

Problema nije bilo za PSG koji je stigao do pobjede kod kuće protiv Dinama iz Bukurešta. Parižani su odigrali vrlo dobru utakmicu i na kraju odnijeli pobjedu 33:26.

Za nju su zaslužni najefikasniji sa šest golova Elohim Prandi, a po pet su dodali Sole, Toft Hansen i Mathe. Kod gostiju sedam golova zabio je Javoier Humet, a šest Ante Kuduz.