Sassuolo 0:2 Napoli
Napoli

Novi Napolijev korak prema tituli, nije ga zaustavio niti Erlićev Sassuolo

Mihaela Bradovski • petak, 17.02.2023.

Nezaustavljivi Napoli juri prema tituli prvaka Italije. Novu pobjedu ostvario je u gostima kod Sassuola koji je rutinski svladan s 2:0...

Ogromnih i pomalo nestvarnih 18 bodova prednosti ima Napoli pred prvim pratiteljem u talijanskom prvenstvu. Imaju Napolitanci utakmicu više, ali čak i ako drugoplasirani Inter upiše trobod protiv Udinesea, razlika će biti 15 bodova, velikih pet pobjeda.

Na gostovanju kod potencijalno opasnog Sassuola slavio je Napoli s 2:0 i tako nastavio sjajan pobjednički niz. Gosti su sve riješili vrlo brzo, praktički za pola sata, a sve dalje je bilo rutinsko odrađivanje posla.

U jubilarnoj 20. ovosezonskoj pobjedi Napoli je mogao i do trećeg pogotka pa da ona bude još uvjerljivija, ali gol Giovannija Simeonea u sudačkoj nadoknadi nije priznat zbog zaleđa.

Poveo je gostujući sastav u 12. minuti preko sjajnog Kvarackelije koji se sjurio do kaznenog prostora, imao ispred sebe Erlića koji ga je pokušao blokirati, ali je Gruzijac odličnim udarcem poslao loptu Erliću kroz noge i pogodio mrežu.

U 33. minuti Napoli dolazi do drugog pogotka. Victor Osimhen je dobio loptu u 16 metara, Erlić je bio na njemu, zatvarao ga, ali Osimhen je praktički iz mrtvog kuta nevjerojatno precizno pogodio u prvi kut za povećanje prednosti.

U nastavku susreta moglo je biti promjene rezultata na obje strane, ali ostalo je tih 2:0 uz ranije spomenuti poništen treći zgoditak gostiju. Erlić je odradio cijelu utakmicu i nije uspio zaustaviti dvojicu Napolijevih genijalaca.