Toulouse 2:3 Marseille
Marseille

Šok na početku, preokret u nastavku: Nova pobjeda Tudorovog Marseillea

Petar Jenjić • nedjelja, 19.02.2023.

U 24. kolu francuske Ligue 1 do nove je pobjede stigao Marseille koji je slavio na gostovanju kod Toulousea s 3:2..

Potjera za PSG-om se nastavlja. Marseille je na gostovanju kod Toulousea stigao do nove prvenstvene pobjede rezultatom 3:2 i vratio se na drugo mjesto, pet bodova iza vodeće momčadi.

Domaćin je šokirao momčad Igora Tudora na početku utakmicu, ali je u drugom poluvremenu stigla do preokreta i nova tri boda koja znače jako puno uoči sljedećeg vikenda kada upravo PSG stiže na Velodrome.

Tek što je krenula utakmica Toulouse je stigao do vodstva. Bilo je to ubacivanje Mikkela Deslera, a loptu je s pet metara u gol pospremio Thijs Dallinga. Nizozemac je najbolji strijelac ekipe, a ovo mu je bio deveti gol sezone.

Gosti su bili ti koji su imali dominaciju u posjedu i kontrolu lopte te poneku priliku, međutim, do gola nisu dolazili. Toulouse se oslanjao na ubojiti kontranapad iz kojeg je uspio zakuhati nekoliko ozbiljnih situacija pred golom Paua Lopeza koji je zadržao visoku razinu koncentracije i otklonio sve opasnosti.

I onda je u samo sedam minuta Marseille stigao do preokreta. Prvo je u 52. Chancel Mbemba poentirao iz odbijanca u lijeve rašlje. Gosti su pritisnuli i to se isplatilo.

Lijepo je pogodio Cengiz Under iskosa, ali pogodak je prvotno bio poništen jer je Alexis Sanchez, činilo se, stajao ispred obrane i ometao vratara. Međutim, nakon pregleda snimnke, gol je potvrđen.

Činilo se da neće biti nikakvih problema nakon što je Nuno Tavares u 78. minuti poentirao za 3:1, no neizvjesnost se uskoro vratila.

Pritisnuo je domaćin nakon što je Marseille počeo čuvati rezultat. Igrala se 87. minuta kada je poentirao Adu Onaiwu, samo tri minute nakon ulaska u igru. Do kraja se rezultat, na žalost po domaćina, nije promijenio.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...