Bologna 1:0 Inter
Inter

Napoli sve bliže tituli: Novi kiks Intera, Bologna potvrdila sjajnu formu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.02.2023.

U prvom nedjeljnom susretu 24. kola Serie A Inter je gostovao kod Bologne gdje je upisao minimalan poraz. Ovaj kiks Intera znači da Napoli 14 kola prije kraja ima 18 bodova ispred prvog pratitelja...

Bologna i Inter otvorili su nedjeljni program u Serie A, a Bologna je odnijela 1:0 pobjedu. Inter je podbacio, odigrao je dosta skromnu utakmicu, a domaća je ekipa s druge strane odigrala dobro i potvrdila vrlo dobru formu.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+)

Bologna je u zadnjih pet kola upisala četiri pobjede i jedini poraz joj je iz onog meča iz kojeg se očekivalo da će najlakše do pobjede.

Dogodilo se to prije tri kola kada je ugostila Monzu i upisala 0:1 poraz dok je u tom razdoblju redala pobjede u gostima kod Fiorentine i Sampdorije te kod kuće protiv Spezije te sada i Intera.

Već u prvom poluvremenu Bologna je proslavila pogodak, ali uzalud. Musa Barrow je poslao loptu u mrežu, međutim VAR je pokazao da se on nalazio u zaleđu.

Par minuta kasnije pokušaj Roberta Soriana odsjeda na gredi i Inter je mogao biti zadovoljan što nije primio pogodak u tih prvih 20 minuta.

Bologna je do vodstva stigla u 76. minuti kada je Jerdy Schouten sjajnom dugačkom loptom pronašao Orsolinija, zaleđa ovoga puta nema, te kreće domaće slavlje.

Inter je razočarao, ostao je bez bodova, a do kraja kola bodovni priključak mogu uhvatiti Roma, koja gostuje kod Cremonesea, te Milan koji dočekuje Atalantu.

Marcelo Brozović igrao je do 83. minute, a kod domaćina je u istoj minuti ušao Nikola Moro.