TOP 15 plasman Samuela Kolege, Grk "zahaklao" vrata i ostao bez pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 26.02.2023.

Do prve pobjede u karijeri stigao je Alexander Steen Olsen ispred sunarodnjaka Timona Haugana te Alberta Popova i Clementa Noela koji su podijelili treće mjesto...

Čudesna je bila završnica slalomske utrke u Palisades Tahoeu. Činilo se da će Grk AJ Ginnis doći do pobjede, ali nakon što je posljednji skijaš stigao do cilja, iz usporene snimke moglo se vidjeti da je "zahaklao" jedna crvena vrata.

S obzirom na to da je padao jak snijeg, a jedna kamera imala kut spomenute situacije, čekalo se nešto više od 20 minuta da saznamo tko će završiti prvi.

Na kraju je pobjedu onda upisao Norvežanin Alexander Steen Olsen s vremenom 1:47.47. Drugo mjesto osvojio je njegov sunarodnjak Timon Haugan s pet stotinki zaostatka, dok će treće mjesto podijeliti Clement Noel i Albert Popov.

Bugarski skijaš tako je iskoristio stazu koju je postavio njegov trener na najbolji mogući način i stigao do prvog postolja u karijeri.

Najbolji Hrvat na kraju je bio Samuel Kolega koji je završio na 11. mjestu sa 60 stotinki zaostatka. Filip Zubičić bio je 20., a Istok Rodeš, koji je imao najbolje hrvatsko vrijeme prve vožnje, završio na 22. poziciji.