Young u zadnjoj sekundi za pobjedu Hawksa, Lakersi u sjajnoj utakmici okrenuli 27 koševa minusa

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.02.2023.

Odigrane su četiri utakmice u NBA ligi, a izdvajamo pobjede Milwaukee Bucksa, Atlanta Hawksa i Los Angeles Lakersa...

Ni izostanak Giannia Antetokouonmpa nije odmogao Milwaukee Bucksima koji su večeras stigli do svoje 14. uzastopne pobjede. Na domaćem parketu slavili su protiv Phoenix Sunsa sa 104:101. U reprizi NBA finala 2021. godine, Bucksi su tako produžili najduži pobjednički niz jedne ekipe ove sezone.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+)

Jrue Holiday predvodio je Buckse do pobjede s 33 poena i pet dodavanja, dok je Brook Lopez dodao 22 koša i 13 skokova.

Najbolji je kod Sunsa bio Devin Booker s 24 poena i osam asistencija.

Tijesnu pobjedu upisali su Atlanta Hawksi koji su na domaćem terenu bili bolji od Brooklyn Netsa sa 129:127. Pobjednički koš sekundu prije kraja zabio je Trae Young.

Young je predvodio Hawkse s 34 poena i osam dodavanja, dok je Dejounte Murray dodao 28 koševa.

Najbolji je u redovima Netsa bio Cameron Johnson s 27 koševa.

Vrijednu pobjedu u borbi za pozicije u doigravanju upisali su Los Angeles Lakersi koji su na gostovanju kod Dallas Mavericksa, u sjajnoj utakmici, slavili sa 111:108.

Dallas je tijekom druge četvrtine imao čak 27 koševa prednosti (48:21). Lakersi su do poluvremena smanjili na 14 poena minusa (61:47). Zaostatak se nastavio smanjivati u nastavku, da bi početkom posljednje četvrtine LeBron James povezao pet poena i donio Lakersima vodstvo od 83:81.

Bilo je neizvjesno sve do samog kraja, ali gosti su samu završnicu odigrali bolje i zasluženo prelomili susret u svoju korist. Dennis Schroder slobodnim je bacanjima postavio konačan rezultat dvije sekunde prije kraja.

Sjajni Anthony Davis predvodio je Lakerse s 30 poena i 15 skokova. Izdvajamo Jarreda Vanderbilta s 15 koševa i 17 skokova, ali i odličnom obranom na Luki Dončiću.

Slovenski košarkaš bio je najučinkovitiji kod Dallasa s 26 koševa, devet skokova i pet dodavanja.

NBA:
Milwaukee Bucks - Phoenix Suns 104:101
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 129:127
Chicago Bulls - Washington Wizards 102:82 (DeRozan 29p, 6as / Beal 18p, 7sk, 8as)
Dallas Mavericks - LA Lakers 108:111