Liga prvaka, skupina A, 14. kolo, 02.03.2023, 20:45 h
Porto 27:28 Orlen Wisla Plock
Orlen Wisla Plock

Lučin i Mihić ostavili PPD Zagreb bez osmine finala Lige prvaka, Wisla tijesno slavila u Portu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.03.2023.

Hrvatski prvak PPD Zagreb neće igrati u nokaut fazi Lige prvaka. U zadnjoj utakmici grupne faze Wisla je u Portu slavila 28:27 čime je preskočila Zagreb na ljestvici. Wislu su u Portu predvodili Tin Lučin i Lovro Mihić koji su zabili polovicu golova Poljaka...

Do posljednjih minuta susreta u Portu tinjala je nada da bi se PPD Zagreb mogu provući do osmine finala, ali u finišu je Wisla ipak uspjela izvući minimalnu pobjedu.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Nakon poraza u gostima kod GOG-a, za PPD Zagreb igrala je samo pomoć Porta protiv Wisle, čak je i remi bio dovoljan, ali Porto nipošto nije smio izgubiti. No dogodilo se upravo to, Wisla je odnijela pobjedu.

Porto se borio do kraja, imao je tijekom drugog poluvremena i tri gola prednosti, ali ipak je presudio taj motiv više kod Wisle koja je logično bila i borbenija i agresivnija i to joj se isplatilo.

Poljaci su dobro krenuli u meč te su sredinom prvog dijela vodili s 8:4 da bi Porto uspio u završnici smanjiti zaostatak i doći na minus jedan.

U drugom dijelu Wisla je imala krizno razdoblje u kojem je Porto otišao na tri gola prednosti, međutim golom Mihića gostujuća je ekipa u 52. minuti izjednačila na 23:23. Tri minute prije kraja Krzysztof Komarzewski donosi Poljacima prednost.

Kada je Areia 45 sekundi prije kraja pogodio vratnicu, a na drugoj strani Komarzewski povisio na 28:26, priči je bio kraja, Porto je samo smanjio bez prijetnje u poravnanje.

Wislu su predvodili Tin Lučin s devet golova i Lovro Mihić s pet, dok je Leon Šušnja dodao jedan pogodak. Hrvati su tako postigli više od polovice golova Wisle.