Senzacija u Domu Dražena Petrovića: Cibona svladala Crvenu zvezdu!

Branimir Korać • nedjelja, 05.03.2023.

Veliko iznenađenje u 20. kolu ABA lige! Cibona je ugostila Crvenu zvezdu i upisala je pobjedu 85:81. Zvezda s Campazzom, Vildozom i ostalim zvijezdama nije pronašla način kako svladati Cibonu u Zagrebu!

Cibona je upisala svoju daleko najveću pobjedu ove sezone, u Domu Dražena Petrovića nadigrala je Crvenu zvezdu koju su ove sezone u ABA ligi svladali samo hrvatski klubovi! U prvom dijelu sezone u Beogradu je bolji bio Zadar, a sada u Domu Dražena Petrovića Cibona.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

7. studenog Zadrani su šokirali Crvenu zvezdu u gostima s 98:96 i sve do danas bio je to jedini regionalni poraz Ivanovićeve momčadi. Danas je inspirirana bila Cibona koja je tako svladala Crvenu zvezdu prvi put nakon polufinala ABA lige 2014. godine kada su Šarić i društvo prošli u finale i osvojili titulu.

Zvezda je u ovaj susret ušla kao ogroman favorit, ali Cibona se držala u utakmici i nije dopuštala gostima neko veliko odvajanje s kojim bi riješili pitanje pobjednika.

U prvom dijelu Zvezda je uspjela sredinom druge dionice otići do osam poena prednosti, ali Cibona je s deset uzastopnih poena Radovčića uspjela doći do prednosti. Na odmor se ipak otišlo s 39:40 nakon trice Campazza u zadnjim sekundama prvog poluvremena.

I u trećoj četvrtini Zvezda je održava razliku, bila i na plus sedam, ali Cibona se odbijala predati i ostala je u igri na ulasku u zadnjih deset minuta.

Odmah na startu zadnje četvrtine Vildoza je ubacio tricu za najviših 61:70 gostiju, ali ponovno je Cibona odgovorila, ubacila niz teških šuteva i serijom 10:0 uz po pet poena Radovčića i Majcunića povela je dvije i pol minute prije kraja 78:73.

U samoj završnici Campazzo je tricom smanjio na 81:80, Nedović radi nesportsku, a Kapusta i Smajlagić ubacuju za 83:80. Na drugoj strani Campazzo ubacuje samo jedno slobodno bacanje, Aranitović ubacuje dva za 85:81 i kraj priče.

Najbolji kod Cibone bili su Kapusta s 24 poena i Radovčić s 24 poena i sedam skokova. Kod Zvezde Filip Petrušev upisao je 15 poena, a Luca Vildoza 14 uz pet asistencija.