Nevjerojatan poraz hrvatskih vaterpolista, rijetko viđen pad u četvrtoj dionici

Branimir Korać • subota, 11.03.2023.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija na nevjerojatan način izgubila je susret protiv Italije, imala je pobjedu u rukama, ali u zadnjih osam minuta izgubila je ogromnu prednost i upisala poraz...

Nakon dvije pobjede u prva dva susreta, protiv SAD-a i Francuske, hrvatski vaterpolisti u trećem susretu bili su na najozbiljnijem ispitu dosad. Protivnik je bila snažna Italija, Hrvatska je odigrala tri odlične četvrtine i jednu vrlo lošu. Ta jedna u konačnici je bila i presudna te je upisan poraz 14:13.

Igraj na utakmice Svjetskog kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je jako dobro izgledala od početka susreta, dobro se pripremila na igru Talijana i sve do početka zadnje dionice dominirala je u bazenu te se činilo da će uvjerljivo slaviti.

Već u prvom napadu Nicolas Presciutti je isključen, a Luka Bukić doveo je Hrvatsku u vodstvo. Talijani su se dosta mučili, a Hrvatska je stvarala razliku i golovima Andrije Bašića i Antonija Duževića otvorila utakmicu s 3:0.

Talijani su svoj prvi pogodak na susretu postigli minutu i pol prije kraja prve četvrtine preko Luce Marzialija, a prva dionica okončana je vodstvom Hrvatske 4:2.

Držala je Hrvatska i u početku druge dionice razliku, vodila je 5:2 i 6:3, da bi Italija s dva gola Edoarda Di Somme smanjila zaostatak na samo jedan pogodak.

Ipak se nije uspjela potpuno vratiti u utakmicu. Zadnji put na minus jedan bila je na startu treće dionice kada je Vincenzo Renzuto smanjio na 8:7 da bi Hrvatska nakon toga napravila nakon toga seriju 4:0 u kojoj Jerko Marinić Kragić zabija tri pogotka.

Hrvatska se tu posve odvojila i pobjegla na 12:7, Talijani su osim toga ostali bez Di Somme i Ferrera koji su već prije kraja treće četvrtine zaradili treće isključenje.

Činilo se da je to to, da će Hrvatska upisati pobjedu, ali onda se dogodio nevjerojatan pad. Hrvatska je izgubila zadnju dionicu s nevjerojatnih 7:1 i u konačnici izgubila već dobivenu utakmicu.

Što se tiče strijelaca, četiri gola kod Hrvatske postigao je Marinić-Kragić, a tri Andrija Bašić. Na drugoj strani tri gola upisao je Marziali.