Mbappe izvukao PSG u sudačkoj nadoknadi i donio mu tri boda na gostovanju u Brestu

Branimir Korać • subota, 11.03.2023.

Nogometaši Paris Saint Germaina do pobjede protiv 15-plasiranog Bresta stigli su u prvoj minuti sudačke nadoknade. Gosti iz Pariza slavili su s 2:1 u drugoj utakmici dana 27. kola francuskog prvenstva...

Nakon ispadanja iz Lige prvaka i drugim porazom od Bayerna, PSG se okrenuo francuskom prvenstvu. To je natjecanje u kojem dominira, međutim u subotu se jako mučio kod Bresta, prosječne momčadi iz donjeg dijela ljestvice.

Igraj na PSG - Rennes na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Parižane je u vodstvo doveo Carlos Soler u 37. minuti susreta, no već do kraja prvog dijela rezultat je vraćen na početak. Egal svojoj momčadi donio je Franck Honorat dvije minuta prije odlaska na odmor.

I kada je djelovalo da će lider prvenstva osvojiti tek bod na ovom gostovanju, sijevnula je akcija u tri poteza, a u glavnim su ulogama bili Lionel Messi i strijelac Kylian Mbappe. Messi je dugo ispucavanje iz zadnjeg reda samo proslijedio za Francuza koji odlazi u sprint, prolazi vratara i zaključuje priču.

Mbappeu je ovo 19. prvenstveni pogodak, a zahvaljujući njemu PSG je upisao 21. slavlje. Drugoplasirani Marseille nalazi se na -11 s utakmicom manje u nogama. Brest ostaje 15. s 23 osvojena boda i 14 upisanih poraza.

U ranijem subotnjem terminu Auxerre i Rennes podijelili su bodove u utakmici bez pogodaka, a punu minutažu za goste upisao je hrvatski reprezentativac Lovro Majer.